بهترین-دکتر-ارتودنسی-کرج

بهترین دکتر ارتودنسی کرج

فهرست مطالب

اگر دندان‌های کج و ناصاف دارید، اگر دندان‌های شما بر روی هم آمده‌اند، اگر دندان‌ها ظاهر زیبایی ندارند، نگران نباشید، ارتودنسی یکی از درمان‌های رایج برای تغییر وضعیت دندان‌ها است. ارتودنسی که یکی از شاخه‌های دندانپزشکی به شمار می‌آید، توانسته در یک مدت زمان مشخص، ظاهر زیبایی را به دندان‌های شما هدیه دهد. نه تنها قرار گرفتن دندان‌ها در جای خود از نظر زیبایی اهمیت دارند، بلکه خطر ابتلا به برخی از مشکلات دهان و دندان از جمله بیماری‌های لثه کاهش پیدا می‌کند. اگر ساکن کرج هستید و به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب هستید دکتر حمید گلشاهی از بهترین متخصصین ارتودنسی دندان می باشد که با سالها سابقه در زمینه ارتودنسی دندان های مختلف فعالیت های موفق داشته است.

دکتر حمید گلشاهی از متخصصان ارتودنسی برجسته در کرج می باشند. شما می توانید تمامی خدمات ارتودنسی خود را در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک کرج با بهترین متخصص ارتودنسی کرج انجام دهید. شماره تماس جهت رزرو وقت :۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست؟ مشکلات رایجی که در دندان‌ها وجود دارد، از جمله اوربات به معنای بیرون آمدن دندان‌های بالا نسبت به دندان‌های پایین، آندربایت به معنای بیرون آمدن دندان‌های پایین نسبت به دندان‌های بالا، دندان‌های روی هم قرار گرفته، دندان‌های کج، دندان‌های چرخیده و دندان‌های نهفته، هر یک از این مشکلات از طریق ارتودنسی به راحتی برطرف خواهند شد.

روش انجام ارتودنسی به این صورت است که ابتدا دندان‌ها و لثه‌ها باید توسط دندانپزشک بررسی شوند، اگر لثه‌ها دچار بیماری هستند ابتدا باید لثه‌ها درمان شوند، اگر دندان‌ها دچار پوسیدگی شده‌اند، ابتدا باید پوسیدگی آن‌ها برطرف شود. پس از رادیوگرافی، ناهنجاری‌ها مشخص شده، بر اساس احتیاجات دندان‌ها نوع ارتودنسی مشخص شده و بر روی دندان‌ها پیاده‌سازی می‌شود.

در انتهای کار بهترین دکتر ارتودنسی کرج نکات مهم بهداشتی در خصوص ارتودنسی را بیان کرده و بیمار باید به آن‌ها توجه کند.

انواع ارتودنسی

با توجه به مشکلات دندان‌ها، ارتودنسی‌ها در روش‌های مختلفی اجرا می‌شوند. یکی از انواع ارتودنسی‌ ها، ارتودنسی ثابت است که این ارتودنسی در انواع ارتودنسی ثابت فلزی، ارتودنسی ثابت سرامیکی، ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی دیمون اجرا می‌شود. مهمترین مشخصه این نوع ارتودنسی این است که در طول درمان بیمار نمی‌تواند ارتودنسی را از دهان خود خارج کند.

از دیگر انواع ارتودنسی، متحرک است که در دو نوع مرئی و نامرئی برای بیمار انجام می‌شود. این نوع جزو ارتودنسی‌هایی محسوب می‌شود که بیمار می‌تواند به راحتی آن را از دهان خود خارج کند. با توجه به تنوع ارتودنسی و البته وضعیت دندان‌های شما، این دندانپزشک است که باید تشخیص دهد، کدام ارتودنسی برای دندان‌های شما مناسب‌تر است.

از مهمترین مزیت‌های ارتودنسی ثابت می‌توان به دریافت نتیجه رضایت بخش اشاره کرد. این نوع از ارتودنسی‌ها تاثیر بیشتری در تغییر وضعیت دندان‌ها دارند. هیچ محدودیتی برای اجرای آن وجود ندارد و از کودکان تا بزرگسالان می‌توانند این ارتودنسی را اجرا کنند. تقریبا هرگونه ناهنجاری در فک و دندان‌ها از طریق ارتودنسی ثابت برطرف خواهد شد. از مزیت ارتودنسی متحرک می‌توان به قیمت پایین آن اشاره کرد.

 

ارتودنسی

قیمت انواع ارتودنسی 1403

در جدول زیر قیمت انواع ارتودنسی سال 1403 آورده شده است. می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک تماس بگیرید. ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷

نوع ارتودنسی قیمت تقریبی (تومان)
ارتودنسی ثابت فلزی از 50.000.000
ارتودنسی ثابت سرامیکی از 50.000.000
ارتودنسی لینگوال (پشت دندانی) 30,000,000 – 50,000,000
ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین) 25,000,000 – 40,000,000
ارتودنسی دیمون 20,000,000 – 35,000,000
نگهدارنده‌ها (ریتینرها) 5,000,000 – 10,000,000

مزایای متخصص ارتودنسی

از مزیت‌های ارتودنسی می‌توان به ظاهر زیبای دندان‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، این درمان می‌تواند ارتباط مستقیمی با سلامت فرد داشته باشد. زمانی که دندان‌ها تراز باشند، تمیز کردن آن‌ها آسان خواهد بود. علاوه بر این انجام ارتودنسی به صورت اصولی می تواند خیلی اهمیت داشته باشد چون ممکن است ارتودنسی بی کیفیت و غیر اصولی باعث پوسیدگی دندان های شما شود از این رو برای انجام خدمات ارتودنسی تنها به قیمت توجه نکنید و زیر نظر یک متخصص ارتودنسی از این خدمات بهره ببرید.

امکانات بهترین مرکز ارتودنسی کرج

از خدمات بهترین مرکز ارتودنسی کرج می‌توان به ارائه جدیدترین درمان‌های ارتودنسی اشاره کرد. بهترین دکتر ارتودنسی کرج، با دانش روز و استفاده از متریال مرغوب و استاندارد، بهترین ارتودنسی را برای دندان‌های بسیار ناهنجار انجام می‌دهد. ارتودنتیست‌ها با بالا بردن اطلاعات خود در خصوص روش‌های ارتودنسی جدید، تلاش می‌کنند، تا هر گونه ناهنجاری را در دندان‌ها برطرف کنند.

از دیگر خدمات مرکز می‌توان به ارائه درمان ارتودنسی برای تمام سنین اشاره کرد. کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند برای درمان دندان‌های نامرتب خود به این مرکز مراجعه کنند.

ارائه انواع ارتودنسی از دیگر امکانات بهترین مرکز ارتودنسی کرج است. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست افراد برای انجام یک ارتودنسی خاص به مراکز دیگر مراجعه کنند.

ممکن است بیمار قبل از ارتودنسی نیاز به برخی از درمان‌های جانبی داشته باشد. درمان‌هایی همچون جرمگیری، پر کردن، ترمیم و البته کشیدن دندان ممکن است قبل از انجام ارتودنسی انجام شود. برای انجام هر یک از این مراحل بخش‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است تا بیمار بتواند تمام مراحل درمان را در یک مرکز انجام دهد.

در نظر گرفتن قیمت‌های مناسب برای انجام ارتودنسی نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز ارتودنسی کرج است.

ویژگی‌ بهترین متخصص ارتودنسی کرج

برای برخی از افراد درمان ارتودنسی یک تجربه استرس‌زا است. یک متخصص ارتودنسی با تجربه می‌تواند این اطمینان را به بیمار بدهد که در طول فرایند اجرای ارتودنسی هیچ مشکلی برای بیمار رخ نخواهد داد. یک متخصص ارتودنسی باید با ارتباط عالی با بیمار خود، بتواند درمان‌های پیچیده ارتودنسی را به راحتی پیاده‌سازی کند.

بیمار باید در طول درمان، در جریان مراحل پیشرفت قرار بگیرد و نکاتی که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشد را بداند. بنابراین از ویژگی‌ بهترین متخصص ارتودنسی کرج این است که بیمار را از نحوه انجام ارتودنسی، مزیت‌ها و معایب آن، موارد بهداشتی و رعایت‏ها آگاه کند.

قطعاً استفاده از راه حل‌های نوآورانه و جدید برای انجام ارتودنسی، نه تنها می‌تواند زمان درمان را کوتاه کند، بلکه بیمار می‌تواند نتیجه رضایت بخشی را دریافت کند. پزشک متخصص باید در جریان پیشرفت فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید ارتودنسی جهت درمان کارآمد و موثر باشد. قطعاً یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی اگر از تجربه کافی برخوردار باشد، هر گونه رویکرد جدیدی را که می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد، برای بیمار انجام می‌دهد.

درک عمیق از آناتومی دهان و دندان و علت نامرتبی دندان‌ها، دو موضوع اصلی است که باید بهترین دکتر ارتودنسی کرج نسبت به آن‌ها اطلاعات کافی و جامعی داشته باشد. با درک این دو موضوع دندانپزشک ابتدا علت را شناسایی و با رفع علت، درمان را آغاز می‌کند.

 

ویژگی‌های-بهترین-دکتر-ارتودنسی-کرج

سخن پایانی

درمان‌های ارتودنسی نقش مهمی را در سلامت دهان و دندان شما دارند. دندان‌های نامرتب نه تنها لبخند شما را خراب می‌کنند، بلکه ‌عدم مسواک زدن مناسب، منجر به ایجاد پلاک شده، در نتیجه منجر به پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. بهترین متخصص ارتودنسی باید از تجربه عملی خوبی برخوردار باشد، تا با مواجهه با بیماران مختلف بتواند بهترین ارتودنسی را برای دندان‌ها اجرا کند.

ارتودنتیست که بر اصلاح نامرتب دندان‌ها و فک تمرکز دارد، با توجه به تجربه و دانش خود، می‌تواند لبخند زیبایی را به شما هدیه دهد.

کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در کرج با حضور دکتر حمید گلشاهی یکی از بهترین دندانپزشکان در زمینه ارتودنسی آماده انجام خدمات دندانپزشکی سما عزیزان با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب می باشد.

قیمت ارتودنسی در کرج چقدر است؟

باتوجه به نوع و تعداد دندان هایی که باید ارتودنسی شود متفاوت است. می توان گفت از 50000000 تومان شروع می شود.

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج کیست؟

دکتر حمید گلشاهی یکی از معتبرترین و بهترین متخصصان ارتودنسی در کرج و تهران می باشد.

کلینیک ارتودنسی در کرج کجاست؟

کلینیک اسمایل آرک در عظیمیه یکی از مراکز ارتودنسی در کرج می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر