بریس ثابت یک وسیله ارتودنسی است که بیمار نمی تواند آن را از دهان خارج کند. بریس های ثابت یکی از موثرترین روش های صاف کردن دندان ها هستند و می توان از آنها در ترکیب با بریس های متحرک یا کاربردی استفاده کرد.

ما بسته به نیاز و هدف خود می توانیم گزینه های مختلفی مانند ارتودنسی ثابت و انواع ارتودنسی نامرئی متحرک را انتخاب کنیم. هیچ نوع ارتودنسی بهتر از دیگری و انتخاب یک تکنیک خاص وجود ندارد. به مشکلاتی که باید اصلاح شوند و ترجیحات هر بیمار بستگی دارد. بهتر است متخصص ارتودنسی در مورد مزایا و معایب هر تکنیک توصیه هایی را ارائه دهد.

یکی از خدمات دندانپزشکی اسمایل آرک درمان ارتودنسی ثابت کرج توسط متخصص ارتودنسی در کرج دکتر حمید گلشاهی با چندین سال سابقه خوب در زمینه ارتودنسی دندان می باشد. برای دریافت وقت ارتودنسی در کرج با ما تماس بگیرید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵

تکنیک های ارتودنسی ثابت

این روش ارتودنسی در هیچ زمانی توسط بیمار قابل برداشتن نیست. این روش برای پوزیشن های نامناسب، چرخش دندان ها، بسته شدن فضاهای دندانی و مال اکلوژن اندیکاسیون دارد.

بسته به مواد مورد استفاده در دستگاه و محل قرارگیری آن در دهان، انواع مختلفی وجود دارد. رایج ترین آنها عبارتند از:

 

تکنیک-های-ارتودنسی-ثابت

 

ارتودنسی ثابت فلزی

این سنتی ترین نوع ارتودنسی ثابت است. آنها در برابر گزش و حتی ضربه مقاوم ترین هستند. آنها می توانند انواع مشکلات تراز، بایت و موقعیت دندان را اصلاح کنند. عیب اصلی براکت ها عیب اصلی براکت های فلزی ظاهر آنهاست، چون فلزی هستند، توجه را به خود جلب می کنند و زیبایی خاصی ندارند.

براکت سرامیکی

متریال مورد استفاده باعث می‌شود که طراحی نسبت به بریس‌های فلزی معمولی از نظر ظاهر زیباتر باشد. علاوه بر این، امکان قرار دادن آنها فقط بر روی دندان های جلو وجود دارد و اجازه می دهد تا آنها را با سیستم سنتی ترکیب کنند تا براکت ها بتوانند قسمت های فلزی مخفی کنند.

براکت sapphire

این مدل محتاط ترین هستند و تقریباً نامرئی هستند. آنها به دلیل اندازه کوچکتر خود باعث ناراحتی کمتری می شوند که منجر به ساییدگی کمتری روی لثه و داخل لب می شود. علاوه بر این، از آنجایی که از sapphire ساخته شده اند، بسیار مقاوم هستند.

 

براکت-sapphire

 

ارتودنسی لینگوال

نوعی ارتودنسی نامرئی که در قسمت داخلی دندان ها قرار می گیرد و در نتیجه مشکلات زیبایی را کاهش می دهد. هر براکت بر اساس بازتولید دقیق سطح زبانی که قرار است روی آن قرار گیرد، به صورت سفارشی ساخته شده است تا متناسب با هر دندان باشد. این تکنیک نسبت به ارتودنسی سنتی دوام کمتری دارد. عامل دیگر به نفع آن این است که اجازه می دهد تا بهداشت بهتری در طول درمان انجام شود.

ارتودنسی ثابت پشت دندان

بریس های لینگوال پشت دندان شما پنهان می شوند. این آنها را به گزینه ای محبوب برای بزرگسالان و نوجوانانی تبدیل می کند که ممکن است نسبت به داشتن بریس های فلزی احساس خودآگاهی داشته باشند. بریس های لینگوال می توانند همان نتایج دقیق و قابل پیش بینی را که می توانید با بریس های ثابت سنتی به دست آورید، ارائه دهند.

 

ارتودنسی-ثابت-پشت-دندان

 

ارتودنسی ثابت دو مرحله ای

در موارد هیپوپلازی آشکار فک بالا یا پایین، درمان ارتودنسی کودکان در دو مرحله انجام می شود. چنین ناهنجاری اکلوزالی روی صورت کودک تأثیر می گذارد. در دوران کودکی می توان رشد و تکامل فک ها را با کمک وسایل ارتودنسی عادی کرد. درمان ارتودنسی دو مرحله ای امکان جلوگیری از کشیدن دندان دائمی یا جراحی فک را در سنین بالغ فراهم می کند.

دو مرحله درمان به طور ویژه برای دو دوره سنی ابداع شده و با هدف حل مشکلات در چنین سنی که درمان ارتودنسی موثرترین است، طراحی شده است. فاز اول برای رشد فک و زیبایی صورت در اوایل دوره (از 7 تا 11 سالگی) مطلوب است. در مرحله دوم که دندان درآوردن دائمی به پایان رسیده است (12 تا 14 سال)، برای دستیابی به لبخندی کامل و سالم، باید تراز نهایی و نرمال کردن موقعیت دندان ها انجام شود.

ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان

ارتودنسی بدون کشیدن دندان، صاف کردن دندان های بیمار بدون کشیدن یا برداشتن دندان های دائمی است. این یک روش درمانی است که به بیمار این امکان را می دهد که تمام دندان های خود را در حین انجام درمان حفظ کند.

در حالی که جامعه ارتودنسی بر سر این که کدام رویکرد سودمندتر است تقسیم شده است، دندانپزشکی Wahroonga در شمال سیدنی به بیماران خود امکان کشیدن دندان را ارائه نمی دهد تا به آنها اجازه دهد تا حد ممکن دندان های طبیعی خود را حفظ کنند.

ارتودنسی ثابت یک فک

در بعضی موارد فقط یکی از فک های بالا و یا پایین است که دوچار ناهنجاری شده است، در این موارد می توان ارتودنسی ثابت یک فک را برای بیمار انجام داد.

ارتودنسی ثابت دو فک

همانطور که از نام آن مشخص است زمانی که هر دو فک دوچار ناهنجاری شده باشند، برای صاف کردن و مرتب کردن دندان ها از روش ارتودنسی ثابت دو فک استفاده می کنند. دکتر حمید گلشاهی یکی از بهترین متخصص ارتودنسی ثابت در کرج می باشند که خدمات ارتودنسی دو فک را ارائه می دهند.

چگونه ارتودنسی ثابت را وصل می کنند

قبل از رسیدن به زمان استفاده از ارتودنسی ثابت، در مرحله اول، طی آن بیمار را تحت یک سری معاینات دقیق قرار می دهیم. به عنوان مثال می توان به اشعه ایکس جانبی جمجمه و ارتوپانتوموگرافی اشاره کرد که امکان بررسی دقیق بافت های استخوانی، رابطه و نسبت های بین قسمت های مختلف صورت (دندان ها، لب ها، نیمرخ و غیره) را می دهد.

پس از انجام مطالعه موردی، با استفاده از سیستمی از باندها، تکیه گاه ها و حلقه های فلزی که روی دندان ها ثابت شده اند، باندینگ واقعی دستگاه را ادامه می دهیم. ما همچنین از نوارهای لاستیکی داخل دهانی برای اعمال کشش روی دندان ها استفاده می کنیم.

طول درمان ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت چقدر طول می کشد؟

طول درمان با ارتودنسی ثابت بسته به موردی که باید درمان شود متغیر است. در پایان مدت زمان تعیین شده، اقدام به حذف دستگاه می کنیم. این یک عمل ظریف است که برای جلوگیری از آسیب رساندن به مینای دندان با دقت زیادی انجام می دهیم.

برای ظرافت نوع کار، توصیه می کنیم همیشه به متخصصان جدی و قابل اعتماد اعتماد کنید. زیبایی و سلامت لبخند شما برای سلامت کلی شما ضروری است.

مزایا و معایب ارتودنسی ثابت

براکت‌های سنتی ارتودنسی ثابت هنوز هم رایج‌ترین سیستم مورد استفاده امروزی هستند، زیرا ارزش زیادی برای پول دارند و نتایج بسیار خوبی را به دست می‌آورند. آنها مزایای زیر را ارائه می دهند:

ارتودنسی ثابت همچنین دارای یک سری معایب هستند:

قیمت ارتودنسی در کرج

هزینه و قیمت ارتودنسی در کرج باتوجه به نوع و تکنیک ارتودنسی ثابتی که برای شما انتخاب می شود می تواند تغییر کند. در ادامه جدول قیمت ارتودنسی ثابت در کرج 1403 آورده شده است.

نوع ارتودنسی قیمت (تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان 65.000.000
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان 67.000.000
 ارتودنسی سرامیکی به ازای هر فک 10.000.000
ارتوسرجری ارتودنسی جهت جراحی فک 68.000.000

قیمت-ارتودنسی-در-کرج

ارتودنسی ثابت در کرج

کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در کرج تمامی خدمات ارتودنسی ازجمله ارتودنسی ثابت را توسط دکتر حمید گلشاهی بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ارائه می دهد. برای دریافت نوبت انواع ارتودنسی ثابت، یک فک،دوفک و … با ما تماس بگیرید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵

قیمت ارتودنسی ثابت چقدر است؟

قیمت ارتودنسی ثابت در کرج باتوجه به نوع آن می تواند متفاوت باشد ولی در سال 1403 از 10 میلیون تومان شروع می شود.

چند نوع ارتودنسی وجود دارد؟

4 نوع اصلی عبارتند از: بریس های ثابت - براکتی که نمی توانید آن را بردارید که از براکت هایی تشکیل شده است که به جلوی هر دندان چسبانده شده و با سیم به هم وصل شده اند. بریس‌های متحرک - معمولاً صفحات پلاستیکی که سقف دهان را می‌پوشانند و روی برخی از دندان‌ها می‌بندند. ارتودنسی headgear و درنهایت ارتودنسی functional appliances

براکت های ثابت چیست؟

یکی از انوماع ارتودنسی می باشد که نمی توان آن ها را ازدهان خارج کرد.

چطور با ارتودنسی مسواک بزنیم؟

باید از مسواک های مخصوص ارتودنسی استفاده کنید و زیر سیم های را به خوبی شستشو دهید.

4.8/5 - (5 امتیاز)