خدمات اصلی اسمایل آرک

ارتودنسی

مطالعه بیشتر

خدمات ارتودنسی شامل: ارتودنسی با براکت فلزی، ارتودنسی شفاف(نامریی)، ارتودنسی لینگوال (زبانی)، ارتوسرجری، اصلاح رشد فکی، باز کردن فضا برای دندان دایمی در حال رویش

ارتودنسی: واژه ی Orthodontics از دو واژه ی dontics  و Ortho تشکیل شده است. واژه ی ortho به معنای مستقیم و مرتب است و واژه ی  dontics به معنای دندان است. لذا ارتودنسی به معنای مرتب کردن دندانها میباشد. طی ارتودنسی ثابت، اجزای دستگاه که بخش اصلی آن براکت ها میباشد، به دندانها باند شده و جهت اصلاح موقعیت دندانها استفاده میشود.

ترمیم به پروسه جای گزینی نسج از دست رفته دندان به دنبال پوسیدگی یا شکستگی دندان را گویند. ترمیم ها انواع مختلفی دارند شامل ترمیم های مستقیم و غیر مستقیم. ترمیم های مستقیم یعنی ترمیم هایی که همان جلسه توسط دندانپزشک انجام می شود. ترمیم های غیر مستقیم، ترمیم هایی هستند که نیازمند قالب گیری و رفتن به لابراتوآر است و در نتیجه درمان دو جلسه ای است. ترمیم های مستقیم شامل ترمیم های همرنگ و غیرهمرنگ است مانند ترمیم های کامپوزیت و آملگام.

ترمیم همرنگ (کامپوزیت):

ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی) امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. این ترمیم ها برای دندان های قدامی و خلفی قابل انجام است. دندان های پوسیده و یا شکسته را با کامپوزیت به راحتی می توان درمان کرد. ترمیم های کامپوزیتی علاوه بر ظاهری زیبا، می توانند نسج ضعیف شده دندان به دلیل پوسیدگی  وسیع را تقویت کرده و احتمال شکسته شدن دندان-ترمیم را در آینده کاهش دهند.

 

ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام):

امروزه ترمیم های غیرهمرنگ( آمالگام) به دلیل زیبایی، کاربرد کمتری پیدا کرده اند اما همچنان در برخی موارد بهترین ترمیم محسوب می شوند.


روکش و بریج:

دندان های درمان ریشه شده که نسج زیادی را به دنبال پوسیدگی از دست داده اند ، نیازمند روکش هستند تا در برابر شکسته شدن مقاوم گردند.

زیبایی و طرح لبخند

امروزه تقاضا برای درمان های زیبایی افزایش یافته و همه خواهان لبخندی زیبا تر و جذاب تر هستند چرا که لبخندی زیبا بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی فرد نقش مهم و به سزایی دارد. جهت دستیابی به این منظور درمان های مختلفی بر اساس شرایط فرد قابل انجام است نظیر ونیر کامپوزیت، لمینیت سرامیکی، بلیچینگ و…

ونیر کامپوزیت بدون تراش:

ونیر لایه نازکی از مواد همرنگ (کامپوزیت) است که برای اصلاح بد رنگی های دندانی ، فرم دندان ها و…  به کار می رود. در ونیر کامپوزیت بدون تراش دندان لایه نازکی از کامپوزیت بر روی دندان قرار می گیرد. ونیر کامپوزیت یکی از روش های محبوب برای اصلاح لبخند است. ونیر کامپوزیت در مقایسه با لمینیت سرامیکی هزینه کمتری دارد.

به این مطلب امتیاز دهید