ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی اساساً فقط به طور محتاطانه سلامت و زیبایی لبخند را بهبود می‌بخشد. این نوعی از ارتودنسی است که مورد توجه دیگران قرار نمی گیرد، زیرا معمولاً رنگ مینای دندان یا شفاف است، همانطور که در مورد ارتودنسی الاینرهای نامرئی صدق می‌کند.

ارتودنسی نامریی: این روش درمانی شامل مجموعه ای از دستگاه های متحرک شفاف میباشد که با توجه به روابط دندانی بیمار ساخته شده و با توالی کاملا مشخصی استفاده میشوند. این دستگاه باعث حرکت دندانها میشود.

مزیت این روش درمانی، در دید نبودن و بهداشت راحت‌تر به علت امکان برداشت دستگاه از روی دندانها میباشد.

از چالش های این درمان میتوان به نیاز به همکاری فرد در استفاده از دستگاه، پروسه ی طولانی مدت درمان و هزینه ی قابل توجه آن اشاره کرد.

در صورت آسیب به این قالب های شفاف، پروسه ی درمان طولانی شده و نیازمند مراجعه ی سریع بیمار جهت بررسی مجدد و ساخت قالب جدید می باشد. اگر بیمار نکات ذکر شده توسط پزشک خود را به طور دقیق رعایت نماید، نتایج درمان قابل قبول است.

 

انواع ارتودنسی نامرئی

طیف گسترده ای از راه حل‌های ارتودنسی نامرئی وجود دارد. دستگاه توصیه شده برای هر بیمار بسته به مشکلات دندانی خاص آنها متفاوت است. برای اینکه بفهمید کدام نوع درمان ارتودنسی نامرئی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، مهم است که با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. تمام دستگاه‌های ارتودنسی شفاف موجود را می‌توان به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم کرد.

ارتودنسی نامرئی ثابت: در بین دستگاه‌های ثابت، رایج ترین انواع بریس‌های سرامیکی و بریس‌های لینگوال (که در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند) هستند.

ارتودنسی شفاف متحرک: ترازهای شفاف به عنوان جایگزینی کاربردی تر برای دستگاه‌های ارتودنسی ثابت ارائه می‌شوند که علاوه بر قابل جابجایی بودن، مزایای بی شماری را نیز ارائه می‌دهند.

مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی

به طور متوسط، یک درمان ارتودنسی نامرئی می‌تواند بین 6 تا 36 ماه طول بکشد، اگرچه مواردی وجود دارند که می‌توانند در زمان کمتری برطرف شوند و موارد دیگر ممکن است به چند ماه بیشتر نیاز داشته باشند. برای اینکه دقیقا بدانیم درمان ارتودنسی نامرئی شما چقدر طول خواهد کشید، یک متخصص باید مورد شما را ارزیابی کند. مدت زمان ارتودنسی شفاف بسته به نوع درمان ارتودنسی انتخابی و سختی مورد ممکن است کمی متفاوت باشد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با ارتودنسی نامرئی با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در تماس باشید.

 

ارتودنسی نامرئی

 

سوالات متداول

چه کسانی می‌توانند تحت درمان ارتودنسی نامرئی قرار گیرند؟

هر کسی می‌تواند تحت درمان ارتودنسی نامرئی قرار بگیرد. کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بهترین دستگاه ارتودنسی نامرئی چیست؟

هیچ دستگاه ارتودنسی نامرئی وجود ندارد که بهتر از دستگاه دیگری باشد، فقط متخصص بهترین درمان را بر اساس نیاز و سلیقه شما توصیه می‌کند.

آیا ارتودنسی نامرئی به اندازه ارتودنسی معمولی کار میکند؟

بله، ارتودنسی نامرئی به خوبی کار می‌کند و به همان اندازه ارتودنسی معمولی موثر است، با این مزیت که کمتر به چشم می‌آید.

5/5 - (25 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه درمان بستگی به نیاز بیمار و مدت درمان دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با هزینه ارتودنسی نامرئی با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   میانگین زمان درمان می‌ تواند بین ۱۲ تا ۱۸ ماه باشد.

 1. سلام
  ارتودنسی نامرئی ثابت مناسب‌تر هست یا ارتودنسی متحرک؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای این موارد بهتر است به کلینیک مراجعه نمایید تا متخصصان ما پس از معاینه مناسب ترین روش درمان را برای شما در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *