بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج 

بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج 

فهرست مطالب

متخصص ترمیمی دندان در کرج

بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج: پزشکان متخصص در این زمینه به تشخیص و درمان بیماری های دندان و دهان می پردازد. این به طور انحصاری بر ساختارهای دهان متمرکز است و هدف آن بازگرداندن عملکرد به این مناطق است.

این تخصص شامل زمینه های دیگری مانند پروتز، اندودنتیکس و پریودنتیکس می شود و همه اینها هنگام برنامه ریزی یک دوره درمانی با هم کار می کنند.

به عنوان مثال، درمان کانال ریشه که در آن بافت بیمار از پالپ (مرکز) دندان برداشته می شود. روش دیگر آپیککتومی است که در آن دندانپزشک از طریق لثه و استخوان به دندان دسترسی پیدا می کند. تاج، بریج و پروتز از دیگر انواع دندانپزشکی ترمیمی هستند.

هدف این است که از سلامت دندان، بهبود عملکرد جویدن و همچنین ظاهری مطلوب اطمینان حاصل شود.

متخصص دندانپزشکی ترمیمی معمولاً به عنوان مشاور در بیمارستان کار می کند یا در مطب خصوصی دارای موقعیت افتخاری است. آنها برای ارائه کمک و مشاوره در مورد تمام جنبه های ترمیم دندان و همچنین انتقال دانش خود به متخصصان آینده هستند. آنها همچنین در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می کنند.

این نوع متخصص می تواند در هر یک از این سه حوزه پروتز، ریشه و پریودنتکس کار کند. با توجه به پیچیدگی این تخصص، داوطلبان باید 5 سال دوره تحصیلات تکمیلی را گذرانده باشند که شامل هر سه مورد فوق می باشد.

به جرات می توان خانم دکتر مریم منتظری شاهتوری را به عنوان بهترین متخصص ترمیمی دندان در کرج معرفی کرد که در زمینه تخصصی ترمیم دهان و دندان از تجربه و تبحر بالایی برخوردار هستند.

برای تماس و مشاوره رایگان متخصص ترمیمی دندان در کرج , با این شماره تماس بگیرید: 02632529735

 

بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج 
بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج

تفاوت بین دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی ترمیمی جهت حفظ سلامت و عملکرد بهتر دندان‌ها به وسیله مجموعه‌ای از درمان‌ها انجام می‌شود.برای مثال کاشت ایمپلنت , دندان مصنوعی و یا بریج دندان همچنین پرکردن و روکش کردن دندان‌ها نمونه‌ای از این درمان‌ها می‌باشد.این درمان‌ها نیاز به تخصص ویژه‌ای نداشته و دندانپزشک عمومی می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. دندانپزشکی ترمیمی از جمله مهم ترین و اولین قدم‌ها در مورد عملکرد بهتر دندان می‌باشد. دندان پزشکی ترمیمی برای حل برخی مشکلات مانند پر کردن کرم خوردگی و سوراخ‌های دندان و یا تقویت ساختارهای آسیب دیده به وسیله روکش و همچنین پر کردن جای خالی دندان با ایمپلنت و دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای دستیابی به هر دو مورد می توان شاخه ی (دندانپزشکی ترمیمی زیبایی) را معرفی کرد. مثلا وقتی دندان هایتان را روکش می کنید، در اصل شما از این روش برای بهبود روند جویدن و همچنین زیبایی مضاعف استفاده کرده اید.

دندانپزشکی ترمیمی روی سلامت و بهبود کارایی دهان و دندان متمرکز است؛ اما در شاخه زیبایی، همانطور که از عنوان پیداست توجه و تمرکز روی بهتر دیده شدن زیبایی ظاهری دهان، دندان و درنهایت لبخند شماست

دلیل اهمیت دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

با استفاده از این روش باید بدانید که سلامت دهان و دندان های شما برای دراز مدت تامین خواهد شد. دندانپزشکی ترمیمی با رفع آسیب دیدگی یا پوسیدگی دندان، علاوه بر عمل جویدن و صحبت کردن، می تواند در زیباتر کردن لبخند شما نقش چشمگیری داشته باشد.

دندانپزشکی زیبایی

هدف اصلی این نوع از دندانپزشکی تمرکز بر بهبود زیبایی لبخند و دندان می‌باشد.درمان‌های زیباسازی لبخند می تواند به دلایل مختلفی باشد که عبارتند از :

 • بدرنگی و زردی دندان‌ها
 • هم‌تراز نبودن دندان‌ها
 • ترک خوردگی و یا لب پرشدن
 • رفع فاصله بین دندان‌ها
 • بدشکلی لکه‌های دندان
 • کوتاهی و بلندی بیش از حد دندان‌ها
 • بدشکلی سطح دندان
 • هم‌پوشانی دندان‌ها

دلایل ترمیم دندان چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است به ترمیم دندان نیاز داشته باشید در ادامه دکتر مریم منتظری شاهتوری به طور مفصل توضیح می دهند:

پوسیدگی: اگر پوسیدگی دندان در یک ناحیه از دهان شما وجود داشته باشد، در صورت عدم درمان مناسب، می تواند به قسمت دیگر گسترش یابد. این باعث درد و ناراحتی و همچنین بوی بد دهان می شود. همچنین غذا خوردن را سخت می کند زیرا غذا بین نواحی پوسیده گیر می کند. دندانپزشک می‌تواند آن را با پر کردنی که از گسترش بیشتر پوسیدگی جلوگیری می‌کند، پاک کند.

ضربه: گاهی اوقات تصادفات زمانی اتفاق می‌افتند که انتظارش را نداریم. این صدمات شامل مواردی مانند پرکردگی های شکسته، مینای دندان خرد شده یا تاج های ترک خورده است. بهترین راه برای درمان این نوع مشکلات از طریق دندانپزشکی ترمیمی است. ما از موادی مانند رزین کامپوزیت و پرسلن ذوب شده با فلز استفاده می کنیم. هر دو در ترمیم دندان های آسیب دیده موثر بوده اند.

سالخوردگی : با افزایش سن افراد، دندان هایشان به طور طبیعی شکننده تر و مستعد شکستن می شوند. در برخی موارد، حتی ممکن است به دلیل سایش و پارگی معمولی ترک بخورند. برای جلوگیری از این اتفاق، توصیه می‌کنیم چکاپ‌های منظم را انجام دهید تا هر گونه مشکلی در مراحل اولیه شناسایی شود. سپس، هنگامی که مشکلی رخ داد، تیم ما می تواند درمان های ترمیم را ارائه دهد.

 

نشانه هایی که نیاز به ترمیم دندان دارید

اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید، وقت آن است که برای درمان به ما مراجعه کنید:

 • جویدن دردناک
 • مشکل در گاز گرفتن غذاها
 • بوی بد دهان
 • دندان های ترک خورده یا از دست رفته
 • بریدگی یا تغییر رنگ در اطراف لبه های دندان شما

 

چگونه بفهمم کدام درمان برای من مناسب است؟

اولین قدم برای انجام ترمیم دندان، مراجعه به ما برای یک وقت مشاوره است. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

 

انواع ترمیم های دندانی موجود در فلش شکسته

ما مجموعه ای از ترمیم های دندان را به بیماران ارائه می دهیم، از جمله:

 • پرکردن دندان
 • روکش های دندان
 • بریج های دندانی
 • خاتم و آنله
 • پیوند کامپوزیت
 • ایمپلنت های دندانی
 • کامپوزیت دندان

 

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر دندان یکی از درمان های مورد تقاضا جهت داشتن لبخندی زیبا می باشد. در کنار توانایی و مهارت دندانپزشک یکی از عوامل مهم برای داشتن لبخندی زیبا و ماندگار استفاده از متریال مناسب با تکنیک مناسب است. از بهترین کامپوزیت ها برای انجام ونیر کامپوزیت، کامپوزیت آی پی اس(IPS) میباشد که در کنار زیبایی استحکام و ماندگاری بالایی دارد. از کامپوزیت های مناسب دیگر برای انجام ونیر کامپوزیت به کامپوزیت های اولترادنت، کازمادنت و سارمکو میتوان اشاره کرد. بر اساس بازه قیمت مراجعان میتوانند کامپوزیت خود را انتخاب کنند. در مجموعه ما سعی بر آن است که در کنار توانایی خود با متریال خوب برای مراجعان کار کرده تا ماندگاری و طول عمر درمان را تضمین کنیم

پرکردن دندان

هنگامی که باکتری مینای دندان شما را می خورد و باعث ایجاد سوراخ می شود، به آن حفره می گویند. حفره های کوچکتر معمولا با پر کردن دندان ترمیم می شوند .

در طی این روش، دندانپزشک بخش پوسیده دندان شما را برمی دارد، سپس سوراخ را با یک ماده کامپوزیت همرنگ دندان پر می کند. این کار پیشرفت پوسیدگی دندان را متوقف می کند و خطر آسیب بیشتر را کاهش می دهد.

پرکننده های دندانی دیسک های پلاستیکی کوچکی هستند که در حفره هایی که پوسیدگی وجود دارد قرار می گیرند.

هنگامی که به درستی قرار می گیرند، حفره را می بندند و از ورود باکتری ها و ایجاد عفونت جلوگیری می کنند.

دو نوع اصلی پر کردن دندان وجود دارد: آمالگام (فلزی) و کامپوزیت. آمالگام زمانی به عنوان استاندارد طلا در نظر گرفته می شد، اما به دلیل سمی بودن بالقوه در طول زمان مورد انتقاد قرار گرفت.

رزین های کامپوزیتی در حال حاضر ترجیح داده می شوند زیرا حاوی جیوه نیستند و نسبت به پرکننده های فلزی کمتر قابل توجه هستند.

 

بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج 
بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج

تاج های دندان

جهت ترمیم حفره های بزرگ یا اصلاح شکستگی دندان  از روکش استفاده می شود. بعضا کلاهک هم نامیده می شود، تاج روی کل دندان قرار می گیرد.

برای جای گذاری تاج دندان، مقداری از مینای طبیعی دندان باید برداشته شود. از این رو، قسمی از دندان باید به جهت پایین تراشیده شود که تاج روی آن نصب شود.

روکش های دندان چیست؟ روکش ها از جنس سرامیک یا پرسلن ساخته می شوند و تمام قسمت قابل رویت دندان را می پوشانند تا پس از پوسیدگی قابل توجه دندان به دندان استحکام دهد. آنها معمولاً پس از ایجاد پوسیدگی گسترده در اطراف لبه‌های دندان توصیه می‌شوند. از آنجایی که آنها طبیعی به نظر می رسند، بهتر از پرکننده های سنتی ترکیب می شوند. با این حال، تاج ها قبل از قرار دادن نیاز به آماده سازی بیشتری دارند.

 

پل های دندانی

بریج دندان می تواند جایگزین یک دندان از دست رفته یا یک ردیف دندان از دست رفته شود. بریج از دندان های مصنوعی با روکش های دندانی در دو طرف تشکیل شده است. دندانپزشک دندان های طبیعی شما را در هر دو طرف شکاف تغییر می دهد (تراشیده می کند). سپس، پل را به دندان های طبیعی شما می چسبانند. روکش‌ها روی دندان‌های طبیعی شما قرار می‌گیرند و دندان‌های مصنوعی فاصله بین آنها را می‌پوشاند.

بریج های دندانی می توانند با پرکردن شکاف با دندان مصنوعی جایگزین دندان های از دست رفته شوند.پل های دندانی نیاز به تراشیدن دندان های مجاور به شکاف دارند تا متناسب با ترمیم شوند. بریجو پل دندانی می توانند کارایی جویدن را بهبود بخشند و استرس روی دندان های اطراف را کاهش دهند.

 

Inlay/Onlay

در برخی موارد حفره های بزرگی وجود داند که قابل پر کردن نیستند و برای نصب تاج نیز کوچک هستند؛ در این مواقع، روش “اینله یا آنله” می تواند گزینه مناسبی باشد. این ترمیم های سفارشی مانند قطعات پازل در ساختار دندان طبیعی شما چسبانده می شوند.

اینله و آنله شبیه هم هستند.inlay ناحیه بین کاسپ دندان را پر می کند، onlay حداقل یک کاسپ را نیز پوشش می دهد.

از اینله برای ترمیم آسیب های جزئی که از قبل در ساختار دندان موجود شما وجود دارد استفاده می شود. روکش عیوب بزرگتر را می پوشاند. آنله ها مشابه اینله هستند، با این تفاوت که از سطح اصلی دندان خارج می شوند. آنها اغلب برای ترمیم چندین سطح یک دندان استفاده می شوند.

 

درمان کانال ریشه

گاهی اوقات یک حفره یا ترک به اندازه کافی در دندان شما فرو می رود که به پالپ می رسد. اگر باکتری وارد پالپ دندان شود، می تواند باعث عفونت دردناک شود. در این موارد درمان ریشه ضروری است.

در طول این روش، دندانپزشک پالپ بیمار، از جمله اعصاب کوچک و عروق خونی داخل دندان را برمی دارد. سپس سطوح داخلی دندان شما را کاملا تمیز و ضدعفونی می کند، در مرحله بعد کانال ها با مواد لاستیکی دندانی به نام گوتا پرکا پر می شوند. در آخر، یک پرکننده جای گذاری می شود تا دندان را ببندد و از ورود باکتری‌ها جلوگیری کند.

در اکثر موارد، افرادی که تحت درمان کانال ریشه قرار می‌گیرند، به تاج نیز نیاز دارند تا قدرت و حمایت بیشتری را فراهم کند.

سفید کردن دندان

استفاده از مواد سفیدکننده بلیچینگ برای رفع بدرنگی مینای دندان و برطرف شدن لکه‌های زرد از جمله روش‌هایی می‌باشد که هم در مطب و هم در خانه به کاربرده ‌می‌شود. این روش فقط مناسب اجرا بر روی دندان‌های طبیعی بوده و اصلا نمی‌توان از این روش بر روی روکش و لمینت ویا ایمپلنت استفاده نمود.

باندینگ

در صورت لب پرشدن لبه دندان و یا تغییر رنگ جزئی دندان‌ها می‌توان از روش باندینگ این مشکلات را رفع نمود. از طریق خمیر بتونه‌ای درزها و یا سوراخ‌های دندان پر خواهد شد. طول عمر این باندینگ‌ها چند سال است و پس از آن بایستی تعویض شوند.

این روش شامل استفاده از چسب های مخصوص برای چسباندن قطعات ساختار دندان به یکدیگر است. باندینگ به تقویت نقاط ضعیف دندان کمک می کند و از شکستگی های بعدی جلوگیری می کند. همچنین به ما اجازه می دهد تا شکل ها و اندازه های سفارشی ایجاد کنیم.

کانتورینگ

جهت اصلاح ابعاد , شکل و موقعیت دندان و یا بدشکلی و نامنظمی آن‌ها از روش کانتورینگ استفاده می‌شود. برای اجرای این روش بایستی دندان‌های محکم و سالمی داشته باشید چراکه در این روش از سمباده و لیزر برای شکل دهی دندان استفاده می‌شود. کانتورینگ همراه با باندینگ برای اصلاح لب پر شدن دندان استفاده می‌شود.لازم به ذکر است که دندان‌ها پس از کانتورینگ باید پولیش شوند.

ایمپلنت های دندانی

اگر یک یا چند دندان را از دست داده اید، ایمپلنت ممکن است بتواند کمک کند.

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان یک پست تیتانیومی است که از طریق جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. پس از بهبودی، استخوان در اطراف پست رشد می کند و پایه ای محکم برای دندان های جایگزین ایجاد می کند. این روند در بیشتر موارد حدود شش ماه طول می کشد. پس از بهبودی، دندان جدید می تواند به طور دائمی متصل شود. ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی ظاهر، احساس و عملکرد دارند.

ایمپلنت دندانی یک پایه کوچک است که جایگزین ریشه دندان از دست رفته می شود. هنگامی که دندانپزشک روکشی به ایمپلنت اضافه می کند، درست مانند یک دندان طبیعی عمل می کند.

دندانپزشک می تواند ایمپلنت های دندانی را با روکش، بریج و حتی پروتز ترمیم کند. برخلاف روکش‌ها و بریج‌های سنتی، ایمپلنت‌ها نیازی به تغییر دندان‌های طبیعی شما ندارند. بسیاری از دندانپزشکان ایمپلنت را استاندارد طلایی جایگزینی دندان می دانند.

 

دندان مصنوعی

پروتز یکی دیگر از گزینه های سنتی جایگزینی دندان است . پروتزهای کامل جایگزین کل قوس دندان های از دست رفته می شوند. پروتز پارسیل جایگزین چندین دندان از دست رفته در نواحی مختلف خواهد شد. دندان های مصنوعی روی لثه های شما قرار می گیرند و استخوان فک زیر آن ها را پشتیبانی می کند.

همچنین می توان از پروتزهای متکی به ایمپلنت استفاده کرد. این وسایل مشابه دندان مصنوعی سنتی هستند. اما به جای اینکه روی لثه ها برای حمایت قرار گیرند، به ایمپلنت های دندانی متصل می شوند. این در مقایسه با پروتزهای معمولی ثبات بسیار بیشتری را ارائه می دهد.

 

پرکننده غیر همرنگ و فلزی خود را جایگزین کنید

اگر پرکننده های فلزی قدیمی دارید که نیاز به تعویض دارند! یا وقتی لبخند می زنید نسبت به آنها احساس خودآگاهی می کنید؟ اگر چنین است، توصیه می کنیم آنها را جایگزین کنید! ما از پیشرفته ترین تکنولوژی برای حذف ایمن و موثر این مواد استفاده می کنیم. ما پرکننده های فلزی قدیمی شما را با پرکننده های رزین کامپوزیت جدید جایگزین می کنیم. این مواد نسبت به نمونه های قبلی خود دوام و ماندگاری بیشتری دارند. شما هیچ تفاوتی بین پر کردن فعلی خود و موارد جدید مشاهده نخواهید کرد.

 

جهت انجام هر یک از موارد مربوط به ترمیم دندان میتوانید به (خانم دکتر مریم منتظری شاهتوری)، بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی در کرج مراجعه کنید.

 

مزایای دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی مزایای بسیاری برای هر فرد در هر رِنج سنی داراست. برای مثال:

 • جهت بهبود سلامت دهان و دندان
 • بهبود عملکرد جویدن
 • رفع درد دندان
 • جلوگیری از خطر مشکلات حاد دهان و دندان در آینده
 • بهبود زیبایی طرح لبخند

 

بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج 
بهترین متخصص ترمیمی دندان کرج

خطرات دندانپزشکی ترمیمی

بروز حساسیت یا ناراحتی عمومی پس از انجام یک روش دندانپزشکی ترمیمی را به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات آن در نظر می گیریم.

ایجاد عفونت یا بروز آلرژی نسبت به فلزات به کار رفته شده از مواردی است که به ندرت مشاهده می شود.

در مجموع خطرات ناشی از روش ترمیم دندان بسیار اندک است. با این حال موظفیم به آنها اشاره کنیم؛ بعنوان مثال در مواقعی احتمال بریده شدن یا شل شدن تاج ها وجود دارد. در صورت وجود حفره‌های عمیق یا به تاخیر انداختن پر کردن حفره‌ها، باید بدانید ممکن است مجبور به درمان ریشه یا حتی کشیدن دندان شوید. در صورت بروز مشکل در دندان های خود فورا با دندانپزشک تماس بگیرید.

دکتر مریم منتظری شاهتوری دارای دکترای تخصصی دندانپزشکی و بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی در کرج، کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک

کرج ، عظیمیه، میدان مهران، بلوار شریعتی، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان کورش طبقه ۸ واحد ۸۰۴

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶

سوالات متداول:

آیا در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک متخصص ترمیمی دندان دارید؟

بله ما در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در کرج متخصص ترمیم دندان بنام دکتر مریم منتظری شاهتوری با سالها فعالیت در زمینه ترمیم دندان فعالیت می کنند.

ترمیم دندان شامل چه خدماتی می باشد؟

متخصص ترمیمی دندان در زمینه کشیدن و پر کردن دندان، بریج دندان، اینله و آنله، لمینت، کامپوزیت روکش دندان و... خدمات انجام میدهند

تفاوت بین دندانپزشک ترمیمی و دندانپزشک زیبایی چیست؟

متخصص ترمیمی دندان بر روی سلامت و بهبود کارایی دهان و دندان تمرکز دارد ولی در شاخه زیبایی تمرکز بیشتر روی زیبایی ظاهری دهان و دندان می باشد

4.8/5 - (53 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر