ارتودنسی-لینگوال-ارتودنسی-داخل-دندان

ارتودنسی لینگوال ارتودنسی داخل دندان

فهرست مطالب

هنگامی که صحبت از درمان ارتودنسی میشود، گزینه های زیادی وجود دارد که همه ما با آنها آشنا هستیم ، مانند ارتودنسی معمولی یا ارتودنسی نامرئی. اما چندین انتخاب دیگر وجود دارد که فقط برخی از افراد از آن آگاهند! که آنها در بالای لیست ارتودنسی ها قرار دارد:ارتودنسی لینگوال. این ارتودنسی جزو دسته ارتودنسی ثابت کرج است که که خود جزو موفق ترین روش های درمانی برای مرتب کردن دندان های شماست. اگر شما هم به دنبال متخصص ارتودنسی کرج هستید پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله از دکتر حمید گلشاهی است که شما را با کلینیک موفق در راه ارتودنسی لینگوال اسمایل آرک آشنا میکند.

 این نوع ارتودنسی بسیار کارامد هستند و همچنان که کارایی ارتودنسی فلزی معمولی را دارند ظاهر کم نمای ارتودنسی نامرئی را نیز دارند! دندان پزشکان به جای قرار دادن براکت های فلزی در جلوی دندان ها، آنها را به سمت زبانی دهان بیمار(پشت دندان ها) می چسباند.

رزرو وقت :۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷

ارتودنسی لینگوال چیست؟

استفاده از این ارتودنسی ها میتواند احساس خجالت و کمرویی شمارا کاهش دهد مخصوصا زمانی که به آنها در دهان خود عادت میکنید. ارتودنسی لینگوال راه حلی برای نوجوانان یا بزرگسالانی است که میخواهند از ارتودنسی استفاده کنند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

ااین نوع ارتودنسی، گزینه ای عالی برای درمان مسائل پیچیده مانند اوربایت عمیق یا شلوغی دندان های بیماران،است.

 

ارتودنسی-لینگوال-چیست؟

 

مزایای ارتودنسی لینگوال

این ارتودنسی مزایای آشکاری نسبت به ارتودنسی لبی برای بیماران دارد:

  •  این نوع ارتودنسی به خاط پنهان بودن داخل دندان بسیار زیبا هستند و هیچ چیز قابل توجهی برای سایرین و اطرافیان وجود ندارد.
  • ایمن بودن از دیگر مزایای این روش است، زیرا موقعیت ماکنی آنها معمولا باعث آسیب به لب یا دهان شما نمیشوند.
  • بسیار دقیق بودن این روش موجب تطبیق بهتر آن میشود و همچنین دقت را در طول فرآیند درمان ارائه میدهد.
  •  آنها خیلی راحت هستند  زیرا همانطور که در نکته دوم نیز اشاره کردیم، نسبت به سایر دستگاه های ارتودنسی، زخم و پف کمتری ایجاد می کنند.

معایب ارتودنسی لینگوال

مدت زمان درمان ارتودنسی لینگوال در مقایسه با سایرین معمولا طولانی تر است.

برای همه افراد مناسب نیست، بنابراین دندان پزشک حتما باید شما را برای استفاده از این درمان تایید کند.

انجام بهداشت برای این روش کمی پیچیده تر است، زیرا براکت ها قابل مشاهده نیستند و حذف آلودگی دشوارتر است.

و در آخر قیمت آن به دلیل مواد و تکنیک استفاده شده بالاتر از سایر روش ها است.

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی معمولی؟

یکی از تفاوت های ارتودنسی لینگوال و معمولی در نتایج و سرعت درمان است. در مواردی که دندان ها دچار نامرتبی خفیفی باشند، نتایج حاصل از براکت های ایندولایزین(معمولی) می تواند با لینگوال تقریبا یکسان باشد. زیرا هر دو روش به گونه ای کار میکنند که دندان های شما به بهترین شکلی ممکن صاف و مرتب بشوند.
نا گفته نماند که در بعضی از موارد براکت های لینگوال انتخاب به بهتری نسبت به ایندولایزین به شمار میرود و در حقیقت، براکت های لینگوال در مرتب کردن دندان هایی که بسیار کج هستند بهتر عمل می کنند.
اما براکت های لینگوال یا پشت دندانی نیز با محدودیت هایی مواجه هستند. اگر دندان ها به قدری کج و یا شلوغ باشند که موجب همپوشانی شده باشد، اکثر متخصصین ارتودنسی ودندانپزشکان، استفاده از ارتودنسی فلزی را پیشنهاد می دهند تا لینگوال. ادر مورد دندان ها به طور غیر معمولی کوچک و یا به شکل های عجیب و غریب نیز به همین منوال است و ممکن است نصب براکت در سمت زبان برای شما دشوار و سخت باشد.
اگر ایندولایزین یا ارتودنسی معمولی توسط متخصص ارتودنسی برای شما انتخاب شود، اغلب تفاوت محسوسی را سریع تر از براکت های لینگوال مشاهده می کنید. برخلاف طول کشیدن ماه ها برای لینگوال، تغییرات با اینویزیلاین ممکن است در طی چند هفته قابل مشاهده باشند. اکثر برنامه های درمان با ارتودنسی نامرئی معمولا بین 12 تا 18 ماه طول می کشند. اما براکت های سنتی یا لینگوال معمولا بین 1 تا3  سال در دهان قرار دارند.
اما به طور کلی فراموش نکنید که هر دهان و هر موقعیت دندانی متفاوت است و هنگام انتخاب بهترین روش مرتب نمودن دندان ها شما، یک دندانپزشک با تجربه و یا متخصص ارتودنسی بهترین روش را به شما پیشنهاد می دهند تا بتوانید شاهد نتایج سریعی نیز باشید.

 

ارتودنسی-لینگوال-یا-ارتودنسی-معمولی؟

 

هزینه ارتودنسی لینگوال

به صورت کلی می‌دانیم که ارتودنسی دندان یکی از گران‌قیمت‌ترین روش‌های درمانی محسوب می‌شود که شما باید هزینه های بالایی را برای داشتن دندان‌های مرتب و منظم پرداخت کنید،خصوصا در روند اجرای براکت های لینگوال که باید از پشت دندان های نصب شوند و کار راه زمان بر تر میکنند.

از این رو باید گفت که این روش هزینه‌ای به مراتب بالاتر از ارتودنسی معمولی دندان دارد. اگر تمایل دارید که از این روش درمانی برای از بین بردن ناهنجاری‌های دندان‌های خود استفاده کنید، باید حدود ۲ تا ۳ برابر هزینه ارتودنسی با براکت از روی دندان را پرداخت کنید که در ادامه ما برای شما هزینه ارتودنسی سال1403 را آوردیم:

هزینه ارتودنسی 1403

هزینه به تومان نوع درمان ردیف
از 65 به بالا ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان 1
از 67 به بالا ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان 2
از 68 به بالا ارتوسرجری ارتودنسی جهت جراحی فک 3
از 20 به بالا ارتودنسی دیمون به ازای هرفک اضافه می شود 4
از 10 به بالا ارتودنسی سرامیکی به ازای هر فک اضافه می شود 5
از 25 به بالا ارتودنسی متحرک دو فک 6
از 28 به بالا

 

فیس ماسک 7
از 40 به بالا

 

فیکس ریتینر هر فک 8
از 4 به بالا

 

تعویض پلاک متحرک هر فک 9
از 30به بالا ارتودنسی۴×۲ دو فک 10
از9 به بالا

 

 

مینی اسکرو زایگوماتیک 11

هزینه-ارتودنسی-لینگوال

چرا ارتودنسی لینگوال در بین مردم محبوب نیستند؟

از آنجایی که براکت های لینگوال در پشت دندان‌های شما قرار می‌گیرند، برای بیشتر افراد نسبت به براکت های فلزی معمولی سخت ترهستند. این به این خاطر است که فشار بیشتری روی زبان شما وارد می‌شود که می‌تواند باعث شلوغی دهان شما شود و حتی زبان را برای مدت کوتاهی تحریک کند و همین باعث میشود که افراد گاها آن را به عنوان روش درمانی در نظر نگیرند.

آیا درمان با سیستم لینگوال در ایران امکان پذیر است ؟

درمان با سیستم لینگوال نیازمند داشتنآزمایشگاه ها و دندان پزشک های بسیار قوی و کاربلد است. علی رغم اینکه چند لابراتور در ایران این فعالیت را انجام می دهند، اما انجام این درمان به صورت معمولی برای همه افراد به سادگی میسر نمی باشد. برعکس درمان با براکت از روی دندان ها، در سیستم براکتی در پشت دندان ها کاملا باید با برنامه کامل از قبل انجام شود و امکان انعطاف پذیر کردن سیم ها در مطب برای انجام حرکات دندانی بسیار محدود می باشد. اما متخصص دکتر حمید گلشاهی این امکان را به شما میدهد که در صورت مناسب بودن روش لینگوال برای دندان های شما،به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهد.

رزرو وقت :۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر