خدمات تخصصی دندانپزشکی

فهرست مطالب

خدمات تخصصی دندانپزشکی: حفظ سلامتی مستلزم مراقبت از دندان هایتان است. اما فرآیند بهداشت دهان و دندان به چیزی بیش از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هر روز نیاز دارد. مراجعه به دندانپزشک بخش مهمی از فرآیند است و تضمین می‌کند که دندان‌ها و لثه‌های شما تا حد امکان سالم بمانند.

هر فردی هنگام مراجعه به متخصصان دندان نیازهای متفاوتی دارد. برخی به دنبال تمیز کردن معمولی هستند، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند دندان‌های خود را صاف کنند. بسیاری از افراد به مراقبت‌های گسترده تری مانند کانال ریشه یا ایمپلنت نیاز دارند. هنگامی که نیازهای تخصصی برای سلامت دهان و دندان خود دارید، به کمک یک متخصص دندانپزشکی نیاز دارید که در زمینه خاصی که به دنبال آن هستید آموزش دیده باشد.

امروزه همه درمان ها به سمت تخصصی شدن پیش رفته و دندانپزشکی از این قاعده مستثنی نیست. انتظار آنکه همه درمان ها توسط یک دندانپزشک انجام شود ، تفکری قدیمی و نادرست است. کلینیک اسمایل آرک خدمات تخصصی دندانپزشکی را توسط بهترین متخصصان ارائه می دهند.

 

خدمات تخصصی
خدمات تخصصی

به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی در کرج، کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک مفتخر است که مجموعه کاملی از تخصص‌های دندانپزشکی را ارائه می‌دهد و درمان مورد نیاز را برای همه افراد آسان می‌کند.دکتر حمید گلشاهی بهترین متخصص ارتودنسی در کرج با بهترین روش های درمانی و خدمات زیبایی دندان در خدمت همشهریان کرجی از جمله عظیمیه، جهانشهر، گوهردشت می باشد.شما می‌توانید برای درمان انواع مشکلات دندانی با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در تماس باشید.026325297350263252119709354303696

برخی از خدمات  تخصصی دندانپزشکی ترمیمی ما شامل موارد زیر است:

ریشه دندان

اندودنتیکس شاخه ای از دندانپزشکی است که در پالپ دندان تخصص دارد. پالپ دندان قسمت داخلی ژله مانند دندان است و از سلول ها، اعصاب، عروق خونی و بافت‌های همبند تشکیل شده است. پالپ دندان با تامین مواد مغذی، رطوبت و جریان خون دندان به سالم ماندن دندان کمک می‌کند.

ریشه دندان همچنین شامل درمان‌ها و روش هایی مانند:

 • درمان مجدد ریشه
 • اندودنتیکس جراحی (آپیکوکتومی)
 • آسیب‌های تروماتیک دندان
 • ایمپلنت‌های دندانی

جراحی دهان

جراحی دهان به هر نوع عمل جراحی بر روی فک، لثه یا دندان و همچنین بر روی ساختارهای اطراف صورت و دهان اطلاق می‌شود. جراحی دهان را می‌توان توسط جراح دهان و فک و صورت یا پریودنتیست، دندانپزشکان خبره با آموزش پیشرفته و تخصصی در برخی روش‌ها انجام داد. پریودنتیست معمولاً روی لثه‌ها و استخوان‌هایی که از دندان‌ها حمایت می‌کنند، جراحی می‌کند، در حالی که جراح فک و صورت معمولاً عمل‌های پیچیده‌تری را روی فک، دهان و صورت انجام می‌دهد.

روش‌های جراحی دهان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پیوند استخوان دندان
 • پیوند لثه (پریودنتال)
 • کشیدن دندان
 • برداشتن دندان عقل
 • جراحی فک اصلاحی

 

خدمات تخصصی
خدمات تخصصی

ارتودنسی

ارتودنسی شاخه ای تخصصی از دندانپزشکی است که بر اصلاح ناهنجاری‌های دندانی و صورت مانند نامرتبی دندان‌ها و فک‌ها تمرکز دارد. این کار با استفاده از وسایل ارتودنسی مانند بریس‌ها و ترازهای شفاف انجام می‌شود که فشار ملایم و ثابتی را به فک‌ها، دندان‌ها و لثه‌ها وارد می‌کنند تا به آرامی آنها را در راستای درست یا اکلوژن قرار دهند.

درمان ارتودنسی می‌تواند توسط یک متخصص ارتودنسی معتبر یا دندانپزشکی که به طور ویژه در زمینه اصلاح مسائل مربوط به همترازی آموزش دیده است، تحت نظارت باشد. علاوه بر تکمیل یک برنامه دندانپزشکی معتبر، این متخصصان همچنین آموزش هایی در زمینه ارتوپدی دندانی مانند رشد صورت و تراز کردن فک‌ها و برنامه ریزی، مدیریت و نظارت بر درمان ارتودنسی دریافت می‌کنند.

کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک خدمات ارتودنسی فلزی، شفاف، لینگوال، بی‌سیم را برای درمان ارتودنسی ارائه می‌دهد.

پریودنتیکس

پریودنتیست دندانپزشکی است که به طور ویژه برای تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری پریودنتال، که بیشتر به عنوان بیماری لثه شناخته می‌شود، آموزش دیده است. بیماری لثه یک بیماری التهابی مزمن است که لثه‌ها و ساختارهای نگهدارنده دندان را فرسایش می‌دهد.

پریودنتیست‌ها علاوه بر درمان همه چیز از التهاب لثه خفیف تا بیماری شدید لثه، می‌توانند موارد زیر را نیز انجام دهند:

 • جرم گیری و روت پلنینگ که پاکسازی عمیق لثه‌ها و سطوح عفونی ریشه است
 • روش‌های بازسازی برای معکوس کردن از دست دادن استخوان و بافت
 • کاشت، نگهداری و تعمیر ایمپلنت دندان
 • دبریدمان سطح ریشه، که بافت آسیب دیده را از لثه جدا می‌کند

پریودنتیست‌ها همچنین در زمینه قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی، پیچ‌های تیتانیومی کوچکی که برای حمایت از پروتزها، بریج‌ها یا سایر پروتزها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در لثه قرار می‌گیرند، آموزش دیده اند.

پروتزهای دندانی

متخصصان پروتز آموزش گسترده ای در درمان مشکلات پیچیده صورت و دندان، عمدتاً از طریق ترمیم و یا جایگزینی دندان‌های آسیب دیده یا از دست رفته با پروتزهایی مانند تاج، بریج، ایمپلنت‌های دندانی و پروتز دارند. متخصصین پروتز می‌توانند با بیمارانی که دارای اختلالات فک هستند نیز کار کنند.

با بازگرداندن ظاهر و عملکرد مناسب دهان، فک و دندان، متخصصان پروتز می‌توانند کیفیت زندگی، اعتماد به نفس و سلامت کلی فرد را به طور چشمگیری بهبود بخشند.

موارد درمان پروتز می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی جراحی، مانند تاج ها، بریج‌ها یا پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت
 • پروتزهای کامل یا جزئی
 • جایگزینی دندان‌های از دست رفته
 • اصلاح نقایص مادرزادی مانند از دست دادن دندان یا شکاف کام
 • ترمیم آسیب‌های تروماتیک
 • اختلالات خواب، تنفس و عملکرد فک مانند خروپف، آپنه خواب یا TMJ

به دلیل درک منحصر به فردشان از زیبایی شناسی، عملکرد و حفظ یک لبخند سالم، متخصصان پروتز در دندانپزشکی زیبایی نیز مهارت دارند.

 

خدمات تخصصی
خدمات تخصصی

سوالات متداول

چرا به متخصصین دندانپزشکی مراجعه میکنیم؟

دندانپزشکان معمولاً در مواقعی که موارد پیچیده هستند یا نیاز به آموزش و/یا تجهیزات تخصصی دارند، بیماران را به متخصصان ارجاع می دهند. رایج‌ترین متخصصان دندانپزشکی که بیماران به آنها ارجاع می شوند عبارتند از: اندودنتیست‌ها: دندانپزشکی که در حفظ دندان ها از طریق روش‌هایی که شامل اعصاب و ریشه دندان‌ها میشود تخصص دارد.

سه طبقه بندی خدمات دندانپزشکی چیست؟

طرح های بیمه دندانپزشکی اغلب خدمات دندانپزشکی را در سه دسته خدمات توصیف می کنند: کلاس 1: مراقبت های پیشگیرانه و تشخیصی، مانند اشعه ایکس و تمیز کردن. کلاس 2: مراقبت های اولیه ترمیمی، از جمله پر کردن و کانال های ریشه. کلاس 3: مراقبت های اصلی ترمیمی، از جمله دندان مصنوعی، بریج و تاج.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   بله_ کلیه خدمات مربوط به ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک صورت میگیرد.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه درمان بستگی به نیاز بیمار و مدت درمان دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با هزینه ایمپلنت با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای دریافت وقت مشاوره با شماره های ۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ – ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ – ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر