هزینه کامپوزیت دندان در کرج

فهرست مطالب

کامپوزیت‌ها راه حلی ساده و موثر برای مشکلات مختلف دندانی هستند. این نوع روکش‌ها دندان‌های شکسته، ناهموار، بدشکل، با فاصله کم و زرد رنگ را پنهان می‌کنند تا لبخندی زیبا برای شما ایجاد کنند. استفاده از این روش دندانپزشکی مدرن به شما این امکان را می‌دهد که تمام این مسائل و موارد دیگر را اصلاح کنید.

دندان یکی از اعضا مهم صورت است که در صحبت‌کردن، زیبایی و تلفظ کلمات تاثیر بسزایی دارد. برای زیبایی دندان روش‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه می‌خواهیم به معرفی کامپوزیت (یکی از روش‌های زیبایی) و همچنین بررسی موارد موثر بر هزینه کامپوزیت دندان در کرج بپردازیم.

کامپوزیت یکی از روش‌های لمینت دندان است که به‌منظور اصلاح طرح لبخند و زیبایی بیشتر دندان انجام می‌شود. در این روش برای پر کردن دندان از رزین کامپوزیت استفاده می‌کنند و امروزه این روش طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم هزینه کامپوزیت دندان و کاربردهای کامپوزیت را شرح دهیم، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت خمیری است که از ترکیب رزین و پلاستیک تشکیل می‌شود که دندانپزشکان برای ترمیم و درمان پوسیدگی دندان این روش را انتخاب می‌کنند.

کامپوزیت دندان به دلیل پایداری و ایمنی آن در روش‌های  دندانپزشکی از جمله پر کردن حفره، ترمیم و تغییر شکل زیبایی بسیار محبوب است. برخلاف پرکننده‌های فلزی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت، کامپوزیت مزیت زیبایی شناختی زیادی نیز دارد. همچنین می‌توان آن را تقریباً یکسان با سایه دندان خود تطبیق داد، به طوری که پس از قرار دادن، تقریباً غیرقابل تشخیص است.

دندانپزشکی اسمایل آرک انواع خدمات کامپوزیت را انجام می‌دهد در صورت نیاز فوری و اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان در کرج می‌توانید با این مجموعه در تماس باشید.

02632529735- 02632521197 -09354303696

هزینه کامپوزیت دندان در کرج
هزینه کامپوزیت دندان در کرج

معمولا کامپوزیت توسط متخصص ساخته می‌شود و به‌صورت مستقیم برروی دندان‌ قرار می‌گیرد. این روش مزایای بسیاری مانند جلوگیری از شکستگی دندان، محافظت از دندان، زیبایی دندان و… دارد. باتوجه به تعداد و اندازه‌های مختلف، کامپوزیت به 4 دسته تقسیم می‌شود که شامل:

 • کامپوزیت هیبرید
 • کامپوزیت میگروفیلد
 • کامپوزیت نانوفیلد
 • IPS

مسلما کامپوزیت‌های ذکر شده در بالا کاربردهای متفاوتی دارند. به‌عنوان مثال بعضی از افراد فقط می‌خواهند دندان‌های جلویی آن‌ها سفید شود و زیبایی بیشتری داشته باشد ولی برای دندا‌ن‎‌های عقب باید دندانپزشک موادی را به‌کار ببرد که استحکام بالایی داشته باشد. زیرا عمل جویدن توسط دندان‌های پشت انجام می‌شود. از رایج‌ترین و معروف‌ترین کامپوزیت‌ها می‌توان به آی پی اس، کازمادنت، الترادنت و ایویکولار اشاره کرد که ایویکولار یکی از بهترین برندهای کامپوزیت است.

 

هزینه کامپوزیت دندان در کرج
هزینه کامپوزیت دندان در کرج

نحوه استفاده از کامپوزیت دندان

اغلب از کامپوزیت دندان برای پر کردن حفره‌ها استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای بهبود ظاهر دندان‌هایی که دچار تغییر رنگ شده یا شکل بدی پیدا کرده‌‌اند  نیز استفاده شود.  کامپوزیت به صورت لایه ای اعمال می‌شود، با نور تخصصی برای سفت شدن هر پوشش استفاده می‌شود، سپس به آن شکل و جلا داده می‌شود تا با دندان مطابقت داشته باشد.  این موضوع توسط دندانپزشکان اسمایل آرک ترجیح داده می‌شود زیرا نتایج طبیعی و چسبناکی را ارائه می‌دهد. کامپوزیت از ساختار طبیعی دندان پشتیبانی می‌کند و به محافظت در برابر بریدگی، شکستگی و تغییرات دما (در مورد دندان‌های  حساس) کمک می‌کند.

کاربرد کامپوزیت دندان

کامپوزیت کاربردهای بسیاری دارد که از کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای زیباسازی دندان استفاده می‌شود، به‌عنوان‌مثال زمانی که دندان شما می‌شکند، دندانپزشک با قراردادن کامپوزیت بر روی دندان آسیب دیده، آن را ترمیم می‌کند.
 • اگر دندان پوسیدگی داشته باشد، دندانپزشک بعد از خارج‌کردن پوسیدگی، دندان را با کامپوزیت پر می‌کند.
 • برای تغییر رنگ دندان‌ها و سفید کردن آن‌ها استفاده می‌شود.
 • زمانی‌که بین دندان‌ها فاصله وجود دارد.

 

در موارد زیر استفاده از کامپوزیت توصیه نمی‌شود:

 • در صورتی‌که پوسیدگی دندان زیاد باشد، مقدار زیادی از بافت دندان باید خارج شود.
 • اگر پوسیدگی زیر لثه باشد.
 • هنگامی‌که فرد به ارتودنسی نیاز دارد.
 • افرادی که به بهداشت دهان و دندان توجه نمی‌کنند.
 • در صورتی‌که دندان کجی شدید دارد.

باید توجه داشته باشید که قبل از استفاده از کامپوزیت باید دندان‌های خود را ترمیم و درمان کنید سپس برای کامپوزیت اقدام کنید. بعد از انجام کامپوزیت باید به نکاتی که پزشک معالج شما می‌گوید بسیار اهمیت داده و با دقت بسیار رعایت کنید تا با مشکلاتی مانند تغییر رنگ، شکستگی دندان و…  مواجه نشوید.

 

هزینه کامپوزیت

امروزه افراد برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی از کامپوزیت و لمینت دندان استفاده می‌کنند. از آنجایی که هزینه کامپوزیت پایین است طرفداران بسیار زیادی دارد و بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند است. کامپوزیت انواع مختلف و کیفیت‌های متفاوتی دارد. عواملی مانند تعداد کامپوزیت، کیفیت و جنس کامپوزیت، محل کلینیک و تجربه پزشک، میزان تجهیزات و امکانات و… بر قیمت کامپوزیت تاثیر خواهند گذاشت.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ونیر کامپوزیت در کرج، عظیمیه و جهانشهر به صورت حضوری به کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک مراجعه نمایید و پس از معاینه دندان‌های  شما توسط متخصص و بر حسب تعداد کامپوزیت، کیفیت و جنس کامپوزیت‌ها قیمت به شما اعلام می‌گردد.برای دریافت اطلاعات بیش تر در رابطه با قیمت کامپوزیت در کرج با کلینیک اسمایل آرک در تماس باشید. 02632529735- 02632521197 -09354303696

 

هزینه کامپوزیت دندان در کرج
هزینه کامپوزیت دندان در کرج

ونیر کامپوزیت

ونیرهای کامپوزیت دندان از یک ماده آلی پلیمری که به عنوان ماتریکس عمل می‌کند و دیگری غیر ارگانیک که به عنوان ماده پرکننده عمل می‌کند ساخته شده است. هدف این است که آنها را به دندان‌ها بچسبانند تا عیوب مینای دندان را اصلاح کنند.

روشی که برای استفاده از این نوع روکش دندان باید انجام شود بسیار سریعتر و کم تهاجمی تر از روکش‌های  پرسلن است و این یکی از دلایلی است که بسیاری از بیماران ونیرهای کامپوزیت را برای درمان‌های زیبایی خود ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این، ونیر کامپوزیت‌های  دندان بسیار متنوع می‌باشند، و به راحتی قابل جابجایی و تغییر هستند، بنابراین، در صورت نیاز به ترمیم یا اصلاح برخی از دندانها، می‌توان آنها را برداشت و جایگزین کرد.

 

مزایای ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت‌ها عمدتاً برای اهداف زیبایی استفاده می‌شوند. با این حال، ونیر کامپوزیت دندان می‌تواند جنبه‌های مختلف مشکلات دندان بیمار را نیز حل و اصلاح کند که پیامدهای مثبتی بر سلامت دهان و دندان او خواهد داشت. برخی از مزایا ونیر کامپوزیت به شرح زیر است:

بازیابی فرم اصلی دندان

به لطف ونیرهای کامپوزیت دندان، می‌توان عیوب جزئی دندان ناشی از تصادف یا ساییدگی طبیعی را اصلاح کرد. دندان‌های  ونیر را می‌توان برای ترمیم آسیب‌هایی مانند ترک یا ترک‌های کوچک در مینای دندان استفاده کرد.

درمانی برای مشکلات مختلف

جدا از بهبود ظاهر دندانها، ونیر کامپوزیت می‌توانند مشکلات مختلف دندانی را با یک درمان اصلاح کنند. به عنوان مثال، به لطف تطبیق پذیری رزین‌های  ترکیبی، لکه‌ها را می‌توان از روی دندان‌ها پاک کرد همچنین می‌توان شکستگی‌ها را پر کرد.

روشی غیر تهاجمی

به دلیل ویژگی‌های  فنی مواد آنها، برای اعمال ونیرهای کامپوزیت روی دندان، نه کار زیاد و نه آماده سازی اولیه مینای دندان لازم است. این بدان معنی است که درمان با توجه به سایر روش‌های  دندانپزشکی و سایر انواع روکش دندان مانند دندان‌های  ونیز چینی، پیچیدگی و درد کمتری برای بیمار دارد.

رایج ترین و بهترین مواد پرکننده کامپوزیتی کدامند؟

هیچ چیز بهتر از ساختار دندان خدادادی شما نیست، به همین دلیل رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری است. با این حال، پرکننده‌های کامپوزیتی از مواد هسته ای از ذرات ریز و درشت سیلیس بی شکل آسیاب شده و کوارتز تشکیل شده اند. در کلینیک اسمایل آرک ، از بهترین کامپوزیت‌ها استفاده می‌کنیم.

 

هزینه کامپوزیت دندان در کرج
هزینه کامپوزیت دندان در کرج

 

آیا پر کردن کامپوزیت دندان می‌تواند عوارضی ایجاد کند؟

یک عارضه جانبی احتمالی پر کردن کامپوزیت، حساسیت است. برای پر کردن کامپوزیت ، حساسیت ممکن است برای برخی از بیماران 4-6 هفته طول بکشد. با این حال، اکثر بیماران هیچ حساسیتی را تجربه نمی کنند. توجه مناسب به جزئیات و تخصص دندانپزشکی هر گونه ناراحتی را در حین یا بعد از انجام کامپوزیت را به حداقل می‌رساند.

 

آیا کامپوزیت‌ دندان قابل اطمینان می‌باشند؟

کامپوزیت‌ها دوام و مقاومت بسیار خوبی در برابر شکستگی دارند. پرکننده‌های  کامپوزیت به گونه ای طراحی شده‌‌اند  که نیروی زیادی را برای جویدن وارد کنند و زمانی که بیماران به دنبال راه حل طبیعی تری برای بازگرداندن فرم و عملکرد دندان‌های  آسیب دیده هستند، انتخابی عالی می‌باشند.

 

دوام ونیزهای کامپوزیت چقدر می‌باشد؟

این به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله روتین مراقبت از بیمار در منزل و چک شدن مرتب دندان‌ها توسط دندانپزشک (حداقل دو بار در سال توصیه می‌کنیم). اگر یک روال جامع را رعایت کنید، روکش‌های  رزین کامپوزیت شما می‌توانند حداقل 5 سال و تا 10 سال دوام بیاورند!

 

کلینیک دندانپزشکی عظیمیه کرج (دکتر حمید گلشاهی)

از آنجایی‌که دندان تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد، مراقبت از آن بسیار مهم است. بنابراین انجام کارهای دندانپزشکی و زیبایی دندان مانند کامپوزیت باید حتما توسط پزشک متخصص انجام شود. در غیر این صورت ممکن است به لثه و مینای دندان آسیب وارد شود. کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک، کلینیکی مجهز با کادر درمانی حرفه‌ای است که تحت‌نظر دکتر حمید گلشاهی اداره می‌شود. برای انجام کارهای دندانپزشکی و زیبایی دندان می‌توانید با خیالی آسوده به این کلینیک مراجعه کنید و نتیجه دلخواه را کسب کنید.

این کلینیک یکی از مراکز معروف و پرطرفدار است که معاینه دندان‌های شما را با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها انجام می‌دهد. همانگونه که ذکر کردیم این کلینیک دارای کادری مجرب است که برای دوام و زیبایی بیشتر از باکیفیت‌ترین و بهترین مواد برای دندان استفاده می‌کند. همچنین به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای انجام خدمات، ست استریل برای هر بیمار استفاده می‌کنند. شما می‌توانید به‌صورت غیر حضوری و آنلاین نوبت رزرو کنید. به‌علاوه قبلا از انجام کارهای دندانپزشکی به شما مشاوره رایگان می‌دهند.

02632529735- 02632521197 -09354303696

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم هزینه کامپوزیت دندان در کرج و نکاتی که لازم است درباره کامپوزیت بدانید را برای شما شرح دهیم. همانگونه که ذکر شد کامپوزیت روشی است که امروزه همه انجام می‌دهند. به‌علت قیمت پایین و مزایای این روش، طرفداران بسیار زیادی دارد. باید توجه داشته باشید که برای انجام دادن خدمات دندانپزشکی باید حتما به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.

همچنین انجام کارهای درمانی و زیبایی دندان باید توسط پزشک متخصص انجام شود که هیچگونه مشکلی برای دندان‌های شما ایجاد نشود. یکی از مراکز معتبر و معروف موجود در عظیمیه کرج کلینیک اسمایل آرک است که پزشک متخصص، آقای دکتر حمید گلشاهی بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی از جمله اصلاح و بهم ریختگی دندان، ارتودنسی و همچنین اخذ نوبت ویزیت می توانید با همکاران ما، در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در ارتباط باشید.

سوالات متداول:

رایج ترین کامپوزیت های دندان کدامند؟

آی پی اس، کازمادنت،الترادنت و ایویکولار

روش اتصال کامپوزیت چگونه است؟

دندانپزشک شما با انتخاب رنگ رزینی که با دندان شما مطابقت دارد شروع می‌کند تا چسبندگی رزین طبیعی به نظر برسد. سپس دندان شما با زبری کمی سطح برای درمان آماده می‌شود. سپس با مایعی پوشانده می‌شود که به چسبندگی نرم رزین کمک می‌کند. رزین اعمال می‌شود و به شکل مورد نیاز قالب گیری می‌شود. قبل از اینکه دوباره شکل بگیرد و توسط دندانپزشک شما صیقل داده شود تا زمانی که با بقیه دندان مطابقت پیدا کند، با نور کیورینگ سخت می‌شود.

چگونه از پیوند کامپوزیت خود مراقبت کنم؟

دندان‌های خود را مرتب مسواک بزنید و برای حفظ سلامت دهان و دندان به طور منظم به متخصص مراجعه نمایید. این به پیوند کامپوزیت شما کمک می‌کند تمیز و بدون لک بماند، از جویدن ناخن یا جویدن اقلامی که ممکن است مواد را خرد کند خودداری کنید. کامپوزیت‌ها به اندازه یک دندان معمولی محکم نیستند، بنابراین مهم است که اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آسیب انجام دهید.

5/5 - (6 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای دریافت وقت مشاوره با شماره های ۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ – ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ – ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶ تماس حاصل فرمایید.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه درمان بستگی به نیاز بیمار و مدت درمان دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با هزینه کامپوزیت با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   کرج ، عظیمیه، میدان مهران، بلوار شریعتی، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان کورش طبقه ۸ واحد ۸۰۴ (کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی کدام است؟ و دلایل استفاده از آنها چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر