کامپوزیت اقساطی کرج

کامپوزیت اقساطی کرج

فهرست مطالب

یکی از خدمات دندانپزشکی که در حوزه زیبایی و ترمیم دندان‎ها، توسط دندانپزشکان ارائه می‌شود، کامپوزیت است. این روش درمانی و زیبایی در سال‌های اخیر مورد استقبال بسیاری از مراجعه کنندگان قرار گرفته است، اما به دلیل هزینه‌های بالای آن، اغلب افراد نمی‌توانند این نوع از خدمات دندانپزشکی را استفاده کنند. ممکن است برخی از دندانپزشکان قیمت‌های پایینی را برای انجام کامپوزیت در نظر بگیرند، اما برای داشتن یک کامپوزیت زیبا بر روی دندان تنها قیمت اهمیت ندارد، بلکه مهارت و تجربه دندانپزشک و البته استفاده از متریال درجه یک نیز تاثیر بسیاری در زیبایی کامپوزیت دندان دارند. بنابراین برای کسانی که قصد انجام کامپوزیت اقساطی کرج را دارند، توصیه می‌کنیم به دندانپزشکی‌های معتبر مراجعه کنند.

ویژگی‌های کامپوزیت

افرادی که کامپوزیت دندان را انجام می‌دهند، اهداف مختلفی را در نظر می‌گیرند. دندان برخی از افراد ممکن است به دلیل پوسیدگی دچار حفره‌هایی شده‌ است که کامپوزیت می‌تواند این مشکل را به راحتی برطرف کند. برای ترمیم دندان‌های شکسته و یا دندان‌هایی که ارتفاع آن‌ها کاهش پیدا کرده است، همچنین افرادی که دندان‌های فاصله‌دار و یا نامرتب دارند، کامپوزیت می‌تواند بهترین راهکار باشد. اما برخی از مراجعه کنندگان از کامپوزیت برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت کامپوزیت نه تنها جنبه زیبایی، بلکه جنبه درمانی برای دندان‌ها دارد. از ویژگی‌های کامپوزیت اقساط این است که می‌توانید تمام عیوب و مشکلات دندان خود را با هزینه اولیه کم به راحتی برطرف کنید. سپس با توجه به هزینه ‎ها، پس از درمان هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید.

برای استفاده از خدمات اقساطی کامپوزیت دندان در کرج با کلینیک اسمایل آرک تماس بگیرید: 02632521897

 

کامپوزیت اقساطی کرج

امکانات مرکز کامپوزیت اقساطی کرج

کامپوزیت با دندانپزشک متخصص

اگر ساکن کرج هستید و قصد انجام کامپوزیت دندان را دارید، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبر مراجعه کنید. مراکز معتبر کامپوزیت دندان در کرج، با دندانپزشکان حرفه‌ای، با تجربه و متخصص همکاری می‌کنند. قطعاً دندانپزشکان حرفه‌ای می‌توانند هر نوع دندانی که دارای ناهنجاری‌ها و آسیب‌های شدید هستند را به راحتی، از طریق کامپوزیت ترمیم کرده و زیبایی خاصی را به دندان‌ها ببخشند. انجام کامپوزیت یک کار بسیار تخصصی است و اگر توسط افراد بدون تجربه انجام شود، می‌تواند منجر به آسیب شود. ممکن است ضخامت کامپوزیت بیش از اندازه شود، ارتفاع دندان‏ها یکسان نشود و شکستگی‏ها به خوبی ترمیم نشوند.

ارائه خدمات جانبی

از مهم‌ترین امکانات مرکز کامپوزیت اقساطی کرج می‌توان به ارائه خدمات جانبی اشاره کرد. ممکن است برخی از مراجعه کنندگان برای انجام کامپوزیت به درمان‌های جانبی از جمله پر کردن و جرم‌گیری دندان نیاز داشته باشند. با در نظر گرفتن بخش‌های متنوع، دیگر نیازی نیست مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات دندانپزشکی به سایر مراکز مراجعه کنند.

استفاده از متریال درجه یک

معمولا دندانپزشکانی که از متریال درجه یک برای کامپوزیت استفاده می‌کنند و تجربه بالایی در این زمینه دارند، قیمت کامپوزیت را بالا در نظر می‌گیرند. تجربه نشان داده است افرادی که برای انجام کامپوزیت به مراکز نامعتبر مراجعه کرده‌اند، از انجام کامپوزیت رضایت کافی ندارند. چرا که از متریال درجه یک استفاده نشده  است و دندانپزشک تبحر کافی نداشته است. معمولاً ترمیم‌های کامپوزیتی مدت زمان کوتاه ۵ یا ۱۰ سال عمر دارند اما اگر دندانپزشک از متریال درجه یک از برندهای معتبر استفاده کرده باشد، قطعاً این ماندگاری افزایش چشمگیری خواهد داشت.

انواع کامپوزیت

کامپوزیت‌ها از نظر متریال به صورت دانه‌های درشت و یا ریز تقسیم بندی می‏شوند که می‌توان به کامپوزیت ماکروفیل، کامپوزیت میکروفیل، کامپوزیت هیبرید، میکروهیبرید، نانو هیبرید، نانو کامپوزیت و کامپوزیت ونیر اشاره کرد. مواد کامپوزیت از برندهای مختلفی تهیه می‌شوند که می‌توان به انواع کامپوزیت BISCO، COLTENE، DMG AMERICA و ده‎ها برند معتبر دیگر اشاره کرد. از نظر رنگ بندی نیز کامپوزیت‌ها در رنگ‌های A، B، C، D تولید می‌شوند. با انتخاب هر یک از این گروه‌ها می‌توانید با زیر مجموعه ای از رنگ‌ها رو به رو شوید که متناسب با رنگ طبیعی دندان‏های خود انتخاب خواهید داشت. از خدمات مرکز کامپوزیت اقساطی کرج استفاده از انواع کامپوزیت‏ها متناسب با دندان‏ها است.

 

کامپوزیت اقساطی کرج

انجام کامپوزیت ونیر

با توجه به کارایی کامپوزیت که برای اهداف مختلف، بر روی دندان‌ها پیاده‌سازی می‌شود. نوع کامپوزیتی که برای روشن کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کامپوزیت ونیر نام دارد. این نوع از کامپوزیت به صورت یک لایه نازک بر روی دندان قرار می‌گیرد و با استفاده از نور آبی بر روی دندان فیکس می‌شود. انجام کامپوزیت ونیر بر روی دندان نیاز به زمان و دقت دارد، چرا که مرحله بازسازی سطح دندان به صورت مرحله به مرحله انجام می‌شود. در لیست کامپوزیت اقساطی کرج، می‌توانید کامپوزیت ونیر را نیز به صورت اقساط انجام دهید.

پرداخت اقساطی

همواره افرادی که به دنبال دریافت خدمات دندانپزشکی هستند، در کنار کیفیت، قیمت را نیز جستجو می‌کنند. قطعاً در میان خدمات دندانپزشکی، خدمات زیبایی قیمت بالاتری دارند اما بسیاری از مراکز این خدمات را با قیمت مناسب‌تر ارائه می‌دهند. از دیگر خدمات مرکز کامپوزیت کرج، انجام کامپوزیت با قیمت‌های مناسب و اقساطی است. با توجه به شرایط موجود، ممکن است برخی از افراد توانایی پرداخت هزینه کامپوزیت را به صورت یکجا نداشته باشند، اما با در نظر گرفتن شرایط اقساط تقریباً همه افراد می‌توانند در کرج نسبت به کامپوزیت دندان اقدام کنند. پرداخت پیش قسط و تعداد اقساط طی یک توافق با دندانپزشک و مراجعه کننده مشخص می‌شود.

اقدامات لازم قبل و بعد از کامپوزیت

قبل از انجام کامپوزیت باید توسط دندانپزشک ویزیت شده، دندان‌ها و مشکلات کاملا بررسی شوند. بهترین روش درمانی که می‌تواند کامپوزیت باشد، توسط پزشک توصیه ‌شود. هزینه برخی از روش‌های درمانی دندان‌ها با بیمه پرداخت می‌شوند. در غیر این صورت در خصوص هزینه‌ها و پرداخت به صورت نقد یا اقساط باید با دندانپزشک مشورت کنید.

پس از مشخص شدن انجام روش درمانی کامپوزیت، اینک باید هرگونه پوسیدگی و مشکلات از روی دندان برطرف و لثه‌ها درمان شوند. معمولا کامپوزیت ونیر برای دندان‌هایی انجام می‌شود که از هر حیث سالم هستند و تنها رنگ زیبایی ندارند.

پس از انجام کامپوزیت باید برخی از موارد را رعایت کرده تا دندان‌ها همیشه زیبایی خود را داشته باشند. استفاده از مسواک و نخ دندان، عدم جویدن خوراکی‌های سفت، عدم نوشیدن نوشیدنی‌های اسیدی، نوشیدن کم مایعات همچون قهوه و چای، از جمله مواردی هستند که باید بعد از کامپوزیت دندان رعایت کنید.

سخن پایانی

کامپوزیت یکی از راه‌های رسیدن به دندان‌های زیبا است. قطعا با وجود دندان‌های زیبا لبخند شما زیباتر خواهد بود و با اعتماد به نفس بیشتری با دیگران صحبت خواهید کرد. گرچه هزینه‌های خدمات زیبایی دندان بسیار بالا است اما بسیاری از دندانپزشکان ماهر و باتجربه، خدمات دندانپزشکی را به صورت اقساط نیز ارائه می‎دهند. تنها کافیست به مرکز کامپوزیت و زیبایی دندان در کرج – عظیمیه – جهانشهر مراجعه و خدمات با کیفیت دریافت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر