قیمت ارتودنسی سال 1403

قیمت ارتودنسی سال 1403

فهرست مطالب

قیمت ارتودنسی

همان طور که می دانید ارتودنسی فرایندی برای مرتب سازی و حل برخی از مشکلات دهان و دندان است که گاها برخی افراد این فرایند را با نام سیم کشی دندان می شناسند. افراد زیادی هستند که از مشکل نامرتب بودن دندان های خود رنج می برند به این دلیل تصمیم به انجام ارتودنسی می گیرند. بیشتر افرادی که قصد انجام ارتودنسی را دارند به دنبال تعرفه و قیمت آن هستند؛ اما باید گفت که هزینه ارتودنسی یکسان نیست و برای هر فرد با دیگری متفاوت است. از این رو بیشتر مواد مصرفی وارداتی هستند و با توجه به وضعیت تورم نمی شود هزینه را برآورد کرد.

اما باید بدانید برخی عوامل وجود دارد که ممکن است هزینه ارتودنسی دندان را بالا یا پایین آورد. به عنوان مثال نوع ناهنجاری، شدت ناهنجاری، روش ارتودنسی، سن بیمار و… عواملی هستند که در مبلغ ارتودنسی دندان تاثیر دارند؛ به علاوه محل ناهنجاری دندان ها نیز در قیمت اثر گذار است. به عنوان مثال ارتودنسی دندان جلو با ارتودنسی کل فک متفاوت است. در ادامه بیشتر راجب این عوامل صحبت خواهیم کرد. همچنین شما می توانید برای انجام ارتودنسی دندان قیمت مناسب با کلینیک اسمایل آرک در کرج تماس بگیرید. 02632521897

در سال 1402 قیمت ارتودنسی هر فک از 10 میلیون تومان شروع و گاهی تا 20 میلیون تومان انجام می شد؛ به طور کل با توجه به هزینه های جانبی هزینه ارتودنسی هر دو فک به 50 میلیون هم میرسید. البته قیمت هر نوع ارتودنسی با دیگری متفاوت می باشد و با توجه به نوع ارتودنسی شما قیمت برآورد می شود.

 

قیمت ارتودنسی سال 1403
قیمت ارتودنسی سال 1403

انواع روش های ارتودنسی

  • ارتودنسی ثابت و معمولی

ارتودنسی ثابت و معمولی رایج ترین روش ارتودنسی است. در این روش براکت ها و سیم های فلزی برای ارتودنسی استفاده می شوند و هزینه مناسب تری نسبت به سایرین دارند. که معمولا قیمت ارتودنسی ثابت با مبلغی بین 10 تا 15 میلیون انجام می شود.

  • ارتودنسی سرامیکی

این نوع ارتودنسی فرق زیادی با ارتودنسی فلزی ندارد و تنها تفاوت آن استفاده از براکت های سرامیکی است که شفاف هستند اما باید بگوییم که زیاد مناسب نیستند؛ چراکه زود دچار شکستگی می شوند و هزینه اضافه برای شما به بار می آورند. در سال 1402 قیمت ارتودنسی سرامیکی برای هر فک 15 میلیون بود است.

  • ارتودنسی دیمون

یکی از جدیدترین روش های ارتودنسی، ارتودنسی دیمون است که در آن از براکت های سلف لیگیتینگ استفاده می شود و برای اتصال به جای سیم از کش استفاده می شود. طول درمان و تعداد جلسات در این نوع ارتودنسی کمتر بوده و هزینه آن چیزی حدود 15 میلیون به بالا برای هر فک است.

  • ارتودنسی نامرئی

این نمونه طوری است که براکت ها و ابزار هایی که روی دندان شما نصب می شوند قابل مشاهده نیستند. از مهم ترین ابزار ها مورد استفاده در این نوع ارتودنسی می توان به دیمون شفاف، براکت های سرامیکی و… اشاره کرد. به طور عمده قیمت ارتودنسی شفاف  از 10 میلیون شروع شده و ممکن است افزایش یابد.

  • ارتودنسی متحرک

نمونه دیگری از دستگاه های ارتودنسی قابلیت جابجایی دارد و به آنها ارتودنسی متحرک می گویند. این دستگاه را می توان برای خوردن و آشامیدن و یا تمیز کردن دندان ها از دهان بیرون آوردن و دوباره بر روی دندان ها قرار داد. عموما قیمت ارتودنسی متحرک برای هر فک حدود 20 میلیون تومان  بوده است.

  • ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یکی از مدرن ترین و جدید ترین روش های ارتودنسی است؛ در این روش براکت ها و سیم ها پشت دندان ها قرار میگیرند البته هنوز در ایران زیاد رایج نشده است. اهزینه ارتودنسی لینگوال از حدود 20 میلیون به بالا می شود.

اکنون که با انواع ارتودنسی آشنا شدید نوبت به آن می رسد که بگوییم چه عواملی باعث کاهش یا افزایش مبلغ ارتودنسی شما می شود.یکی از عوامل نوع ارتودنسی دندان ها است که در بالا به آن اشاره شد

نوع ارتودنسی با توجه به نا منظمی فک

  • نوع ناهنجاری

مشکلات ناهنجاری ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: دسته اول ناهنجاری های ساده و دسته دوم ناهنجاری های پیچیده. منظور از ناهنجاری های ساده همان فاصله بین دندان ها، عدم رشد کافی دندان و کج بودن دندان ها است. که درمان آن هزینه زیادی ندارد اما دسته دوم که ناهنجاری های پیچیده را در بر میگیرد شامل کوتاه و بلند بودن دندان ها، جلو بودن دندان های بالا یا پایین، ازدحام دندان ها و… است که نسبت به ناهنجاری های ساده هزینه بیشتری نیاز دارد.

  • شدت ناهنجاری

این مورد بسیار واضح است که هرچه شدت نا هنجاری های دهان و دندان ها بیشتر باشد هزینه ارتودنسی شما افزایش می یابد.

  • سن بیمار

پیشنهاد ما این است که برای درمان ناهنجاری های دهان و دندان در سن کم اقدام کنید؛ چراکه با، بالا رفتن سن اصلاح ناهنجاری ها دشوار تر خواهد شد و با توجه به این مورد هزینه نیز بالاتر می رود.

  • مدت درمان

یکی دیگر از عواملی که در میزان هزینه ارتودنسی تاثیر دارد مدت زمان درمان است و اگر مدت زمان درمان طولانی شود هزینه آن نیز افزایش می یابد.

 

قیمت ارتودنسی سال 1403
قیمت ارتودنسی سال 1403

نتیجه

همان طور که گفته شد کسانی که قصد انجام ارتودنسی را دارند پیگیر این هستند که بدانند قیمت ارتودنسی چقد است و برای انجام این کار چقدر باید هزینه کنند. اما هزینه آن را نمیتوان برآورد کرد و برای تعیین قیمت اصلی باید به مطب دکتر مراجعه کرد زیرا هر فرد مشکل خاص خود را دارد و هزینه درمان آن با دیگری متفاوت است. همچنین گفتیم که با توجه به این که وسایل مورد استفاده برای ارتودنسی وارداتی هستند قیمت ارتودنسی به تورم و اقتصاد نیز بستگی دارد.

همچنین مشکلات و ناهنجاری و شدت و طول درمان و به ویژه سن افراد در میزان هزینه ها نقش دارد و باز هم نیاز به مراجعه به مطب پزشک داریم. مورد بعدی نیز نوع ارتودنسی است که هر کدام قیمت متفاوتی دارد که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم.

سوالات متداول

در سال 1403 مبلغ ارتودنسی چقدر افزایش می یابد؟

در سال 1402 قیمت ارتودنسی هر فک از 10 میلیون تومان شروع و با توجه به نوع ارتودنسی و بودجه شما قیمت برآورد می شود درسال جدید نیز این قیمت کمی افزایش می یابد از این رو می توانید تا قبل از افزایش قیمت در کلینیک اسمایل ارک به صورت اقساطی در کرج ارتودنسی خود را شروع نمایید.

جدیدترین روش ارتودنسی کدام است و هزینه آن چقدر است؟

ارتودنسی دیمون جدیدترین روش ارتودنسی است که در آن از براکت های سلف لیگیتینگ استفاده می شود و برای اتصال به جای سیم از کش استفاده می شود. طول درمان و تعداد جلسات در این نوع ارتودنسی کمتر بوده و هزینه آن چیزی حدود 15 میلیون به بالا برای هر فک است.

سن انجام ارتودنسی در هزینه آن تاثیر دارد؟

بله؛ هرچه سن کمتر باشد و ارتودنسی در کودکی انجام شود اصلاح مشکلات دهان و دندان راحت تر بوده است و هزینه کمتری برای فرد برآورد می شود.

4.1/5 - (40 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی

پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر