ارتودنسی دندان

خدمات ارتودنسی شامل: ارتودنسی با براکت فلزی، ارتودنسی شفاف (نامریی) ، ارتودنسی لینگوال (زبانی)، ارتوسرجری، اصلاح رشد فکی، باز کردن فضا برای دندان دائمی در حال رویش می باشد.

ارتودنسی: واژه ی Orthodontics از دو واژه ی dontics و Ortho تشکیل شده است. واژه ی ortho به معنای مستقیم و مرتب است و واژه ی dontics به معنای دندان است. لذا ارتودنسی به معنای مرتب کردن دندانها میباشد. طی ارتودنسی ثابت، اجزای دستگاه که بخش اصلی آن براکت ها میباشد، به دندانها باند شده و جهت اصلاح موقعیت دندانها استفاده میشود. بهترین سن ارتودنسی برای اصلاح ناهنجاری های دندان و فک ها سنین کودکی تا نوجوانی از زمان رویش دندان های دائمی تا 13-14 سالگی می باشد. اگرچه ارتودنسی در سنین  بزرگسالی هم رایج است و در هر سنی می توان ناهنجاری های دهان و دندان را رفع کرد. ما در کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک بااستفاده از بهترین تجهیزات  روز دنیا انواع درمان زیبایی دندان شامل ارتودنسی، بلیچینگ و کامپوزت را ارائه می دهیم. برای اطلاع از قیمت ارتودنسی دندان 1403 دریافت نوبت و مشاوره از متخصص ارتودنسی در کرج دکتر حمید گلشاهی با ما تماس بگیرید. 02632529735

ارتودنسی با براکت فلزی (Metal braces): 

Meet Dr. Golshahi
 

این روش همچنان محبوب ترین و رایج ترین روش درمان ارتودنسی ثابت میباشد. علت این محبوبیت، سهولت کاربرد آنها و تنوع این براکت ها در کنار تسریع پروسه ی درمانی و حرکات دندانی میباشد. این روش درمانی خصوصا زمانی که فرد نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک (Orthosurgery) دارد، روش درمانی ارجح میباشد.

 

ارتودنسی شفاف (نامرئی):

ارتودنسی شفاف اخیرا بسیار پر طرفدار شده است. زیرا در این روش تمامی تجهیزات به صورت بی رنگ و نامرئی هستند و بسیاری از افراد دوست ندارد تجهیزات فلزی را در طولانی مدت روی دندان هایشان تحمل کنند. ارتودنسی شفاف یا نامرئی به دو روش صورت می گیرد. روش اول با استفاده از بریس ها سیم و اورینگ های نامرئی صورت می گیرد و در روش دوم از پلاک های متحرک شفاف استفاده می شود.

ارتودنسی لینگوال (زبانی):

این روش نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد. در ارتودنسی لینگوال تمام تجهیزات و بریس ها در پشت دندان ها و در مجاورت زبان قرار می گیرد. برای افرادی که دوست ندارند در طول درمان تغییری در ظاهر آن ها ایجاد شود گزینه ی مناسبی می باشد زیرا ارتودنسی به طور کامل پنهان می باشد. معایب این روش این است که در ایتدای درمان ممکن است لحن صحبت کردن تغییر کند و یا زخم هایی در دهان ایجاد شود البته این ها موقت هستند و پس از مدتی افراد عادت خواهند کرد.

ارتوسرجری:

درمان ترکیبی ارتودنسی و جراحی فک مخصوص کسانی که علاوه بر ناهنجاری های دندان فک آنها نیز مشکل دارد. در این درمان با تشخیص پزشک یکی از فک ها و یا هر دو مورد عمل جراحی قرار می گیرند قبل و بعد از عمل جراحی نیز به ارتودنسی نیاز است به همین دلیل درمان از این طریق مقداری طولانی خواهد شد. اما نتیجه ی آن باعث تغییراتی در جهت مثبت در ظاهر فرد می شود.

اطلاح رشد فکی:

هنگامی که افراد از خردسالی مورد معاینه ی دندان پزشک قرار گیرند، مشکات و ناهنجاری های دندانی و فکی تشخیص داده می شود و برای جلوگیری از بروز مشکلات در بزرگسالی و پیشگیری از درمان های سخت تر. رشد فک اصلاح می گردد. دستگاه های متفاوتی برای اصلاح رشد فک وجود دارند که بر روی دندان ها سوار می شوند و مشکلات فک را حل میکنند.این دستگاه ها که اصلاحا به هدگیر معروفند متحرک بوده و قابل برداشتن هستند.

نمونه ای از ارتودنسی های انجام شده

قبل

بعد

قبل

بعد

5/5 - (4 امتیاز)