بهترین روکش دندان کرج

فهرست مطالب

دندان یکی از مهم ترین اعضا صورت به حساب می آید، در نگاه اول شاید اینگونه برداشت شود که وظیفه آن کمک به جوییدن و بلع غذا است در صورتی دندان ها باعث درگیری زبان و ماهیچه های صورت هنگام تکلم و حفظ شکل درست ماهیچه ها و استخوان های تشکیل دهنده فک میشود. میتوان گفت در کنار کاربردی بودن، دندان ها یکی از عضو های بسیار حساس شمرده میشوند و درصورت مراقبت نادرست ممکن است دچار آسیب شوند. بطوری که میتوان گفت اکثر افراد در بخشی از زندگی خود دندان درد را تجربه کرده اند.

از آنجای که دندان درد از جمله  دردها   بسیار اذیت کننده طبقه بندی میشود و بسیاری از افراد در مواجه با دندان درد سریعا به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه میکنند. یکی از روش های درمان دندان آسیب دیده که بیشتر از سایر روش ها به مراجعه کنندگان در کلینیک های دندانپزشکی پیشنهاد میشود، ترمیم دندان پوسیده است. در روش ترمیم دندان پوسیده قسمت آسیب دیده یا به اصطلاح پوسیده دندان را تراش میدهد و سپس با استفاده از روکش دندان قسمت تخریب شده دندان را بازسازی میکنند.

شما میتوانید برای اطلاع از بهترین مارک روکش دندان کرج از طریق شماره درج شده با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در کرج تحت نظر دکتر مریم منتظری شاهتوری تماس حاصل فرمایید:02632529735 

روکش دندان چیست؟

مراقبت از دندان ها جز یکی از متداول ترین کار هایی است که هر شخص در طول زندگی خود در شبانه روز انجام میدهند اما لازم به ذکر است که هرچقدر شما به مراقبت از دندان های خود بپردازید بازهم ممکن است در اثر عوامل مختلف دچار آسیب شوند و بهتر است آسیب وارده به دندان به منظور جلوگیری از انتشار عفونت هرچه سریع تر درمان شود.بسته به نوع آسیب دیدگی دندان شما روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد که از جمله آن ها میتوان به ترمیم، عصب کشی، روکش دندان و یا کشیدن دندان اشاره کرد.

در اکثر افراد تاج دندان قسمتی است که زودتر از سایر از قسمت ها آسیب دیدگی و پوسیدگی را در خود نشان میدهد بنابراین شما بعد از مشاهده علائم پوسیدگی در در قسمت تاج دندان بهتر است هرچه سریع تر به درمان آن اقدام نمایید تا از بروز عفونت جلوگیری شود. برای ترمیم و رفع آسیب دیدگی تاج دندان باید قسمت آسیب دیده و پوسیده تراشیده شود وبعد از تراشیده شدن قسمت آسیب دیده باید برای حفظ ظاهر قسمت آسیب دیده مجدد بازسازی شود که یکی از بهترین راهکار ها برای بازسازی قسمت تاج دندان، روکش دندان است.

روکش دندان در دسته کامپوزیت های دندان قرار میگیرد و بعد از قرارگیری بر روی قسمت تراشیده شدن دندانپزشک مختصص آن ها بصورت قسمت تراشیده شده در می آورد به گونه ایی که در نگاه اول هیچ تفاوتی با دندان اصلی ندارد.

بررسی انواع روکش دندان

روکش دندان دارای انواع مختلفی که نوع مناسب آن برای دندان های شما با توجه به جس دندان شما، میزان تراشیدگی دندان شما و نظر دندانپزشک انتخاب میشود، در ادامه قصد داریم به برسی انواع آن بپردازیم:

 

برسی انواع روکش دندان

روکش دندان سرامیکی:

ددر بین انوع مختلف روکش دندان، تعداد متقاضیان و مراجعه کنندگان برای انجام روکش سرامیکی دندان بیشتر است و دلیل این موضوع تطابق رنگ روکش دندان سرامیکی با رنگ دندان است بطوری که بعد از انجام روکش دندان سرامیکی هیچ تفاوتی میان دندان درست شده و نسخه اصلی دندان شما وجود ندارد.

در عین زیبایی روکش دندان سرامیکی این نوع روکش دارای معایبی نیز است که از جمله آن ها میتوان به رنگ پذیری و مقلومت پایین آن شاره کرد به گونه ایی که بعد از خوردن مواد غذایی که دارای رنگ دهی زیاد هستند دندان شما تغییر رنگ خواهد داد و در اثر خوردن مواد غذایی سخت و فشار آوردن به دندان روکش شده ممکن است روکش ما دچار ترک و شکستگی شود.

روکش دندان فلز و سرامیک:

روکش دندان فلز سرامیک که اصطلاحا به آن PMF نیز گفته میشود جز یکی از بهترین روکش های دندان است از این جهت که دارای مزایا روکش سرامیکی و مزایا روکش فلز باهم میباشد، در واقع این نوع روکش دندان دارای مقاومت بالا روکش فلزی و دارای زیبایی روکش رامیکی است.در ساخت این نوع روش دندان ابتدا یک لایه فلزی در وسط آن قرار میگیرد که منظور حفظ مقاومت آن است و سپس اطراف آن با مواد سرامیکی پوشانده میشود.

روکش دندان فلزی:

روکگش دندان فلزی جز یکی از مقلوم ترین روکش های دندان است به طوری که برخلاف روشک دندان سرامیکی در اثر مواد غذایی سفت و سخت دچار ترک یا شکستگی نخواهد شد. در کنار این مزیت باید گفت که رنگ روکش دندان فلزی تفاوت بسیاری زیادی با رنگ ندان اصلی شما دارد و در واقع بهتر است بگوییم که رنگ روکش فلزی کاملا متضاد رنگ دندان های اصلی شماست.

روکش فلزی دندان از ریخته گری فلزات و آلیاژ های گوناگون تهیه میشود و بعد از قرار گرفتن در قسمت تراشیده شدن قیمت تراشیده شده دندان پوشش دهی و پرکنندگی فوق العاده ایی را از خود نشان میدهد.

شما برای روکش دندان های آسیب دیده خود زیر نظر بهترین متخصص ترمیمی دندان دکتر مریم منتظری شاهتوری میتوانید از طریق شماره های درج شده با کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در ارتباط باشید:02632529735 

سوالات متداول

مراقبت لازم بعد از انجام روکش دندان چیست؟

اگر شما روکش دندان بصورت دائمی باشد برای مراقبت از آن جهت سالم نگه داست و ماندگاری توصیه میشود روزی دو بار مسواک بزنید و بعد از آن از نخ دندان استفاده کنید

روکش فوری دندان چیست؟

روکش فوری دندان جز یکی درمان های موقت برای دندان های شما محسوب میشود به گونه ای برای مدت زمانی کوتاه بر روی دندان ها پاسخ گو است.

کلینیک تخصصی برای خدمات روکش دندان در کرج

شما می توانید روکش دندان را در کرج توسط متخصص ترمیم دندان دکتر مریم منتظر شاهتوری انجام دهید

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی کدام است؟ و دلایل استفاده از آنها چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر