ارتودنسی اقساطی در کرج

ارتودنسی اقساطی در کرج

فهرست مطالب

ارتودنسی اقساطی در کرج

در شرایط ایده آل، دندان‌های فک بالا و پایین باید در جای خود و در یک آرایش خاص قرار گیرند تا عملکرد و بهداشت دهان و دندان بهینه شود. متاسفانه دندان‌های ما به طور طبیعی صاف و مرتب نیستند و این‌ می‌ تواند مشکلاتی مانند جویدن، بهداشت دهان، صحبت کردن و زیبایی دندان‌ها را به همراه داشته باشد.

ارتودنسی دندان چیست؟ ارتودنسی شکلی از دندانپزشکی است که حول تشخیص، درمان یا پیشگیری از نامرتبی دندان ها یا ساختار استخوانی دهان می چرخد. درمان ارتودنسی با استفاده از وسایلی مانند بریس یا الاینر که دندان‌های شما را حرکت می‌دهند، کار می‌کند. آنها همچنین می توانند ماهیچه های شما را دوباره آموزش دهند تا موقعیت متفاوتی داشته باشند یا استخوان های فک شما را تنظیم کنند ارتودنسی انواع مختلفی دارد مانند ارتودنسی شفاف، ارتودنسی لینگوال و .. ما در کلینیک اسمایل آرک برای رفاه حال بیماران عزیز هزینه های ارتودنسی در کرج را به صورت اقساطی و در مدت زمان معینی دریافت می کنیم .

ارتودنسی اقساطی در کرج
ارتودنسی اقساطی در کرج

درمان های ارتودنسی اقساطی در کرج

 

انواع مختلفی از درمان ارتودنسی وجود دارد. انتخاب بهترین درمان برای شما بستگی به مشکل شما دارد.

اولین مرحله از هر درمانی، ارزیابی موقعیت فعلی دندان ها و چگونگی تغییر آنها در طول زمان است.

این اغلب شامل گرفتن عکس با اشعه ایکس ، ساخت مدل های گچ و عکس گرفتن از دندان های شما است.

 

لوازم ارتودنسی قسطی در جهان شهر کرج

در درمان ارتودنسی از وسایلی برای اصلاح موقعیت دندان ها یا اصلاح رشد فک استفاده می شود.

 

بریس چیست؟

 

بریس ها ابزارهای دندانپزشکی هستند که به اصلاح و به هم ریختگی دندان مانند شلوغی، کجی دندان ها یا دندان های خارج از تراز کمک می کنند. بسیاری از افراد در سنین نوجوانی از بریس استفاده می کنند، اما بزرگسالان نیز آن را دریافت می کنند. همانطور که آنها را می پوشید، بریس ها به آرامی دندان های شما را صاف و تراز می کنند تا بایت طبیعی داشته باشید. برخی افراد برای تنظیم لبخند خود بریس می گیرند .

 

اگر دندان‌های کج و یا بایت نامرتب (آندربایت یا اوربایت) دارید، درمان‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند به صاف کردن دندان‌ها کمک کند، از جمله بریس‌ها و نگهدارنده‌ها، ابزارهای سفارشی، متحرک یا ثابت که بیرون دندان‌های شما را می‌پوشانند.

 

بریس های ثابت

چند روز پس از نصب بریس ثابت، می‌توانید طیف طبیعی غذاها را بخورید. اما باید از مصرف برخی غذاها و نوشیدنی‌ها مانند تافی، شیرینی‌های سفت و نوشابه‌های گازدار اجتناب کنید، زیرا می‌توانند به دستگاه و دندان‌های شما آسیب برسانند.

اگر از یک وسیله ثابت استفاده می‌کنید و یک ورزش تماسی مانند راگبی انجام می‌دهید، باید از محافظ آدامس برای محافظت از دهان و دستگاه استفاده کنید.

بریس های ثابت معمولاً از فلز ساخته می شوند، بنابراین در جلوی دندان های شما قابل توجه خواهند بود.

بریس های متحرک

 

بریس های متحرک را می توان برای اصلاح مشکلات جزئی یا به عنوان بخشی از درمان با بریس ثابت استفاده کرد.

این بریس ها را فقط باید برای تمیز کردن یا به عنوان یک اقدام احتیاطی در طول فعالیت های خاص از دهان خارج کرد. متخصص ارتودنسی می تواند در این مورد به شما توصیه کند.

امروزه 5 نوع اصلی بریس وجود دارد:

 

       بریس های فلزی

       بریس های سرامیکی

       بریس های خود بستن

       بریس های زبانی

       الاینرها مانند Invisalign را پاک کنید

 

بریس های فلزی

بریس های فلزی یا سنتی رایج ترین نوع بریس ها در سراسر جهان هستند و بیش از 100 سال است که وجود دارند. در گذشته بریس ها بسیار حجیم و قابل توجه بودند. خوشبختانه بریس های امروزی هیچ شباهتی به 100 سال پیش ندارند. پیشرفت در نوآوری و فناوری، بریس ها را ساخته است:

 

       کوچکتر

       سریعتر

       راحت تر

       موثرتر

 

بریس های فلزی در بین بیماران کودکان و نوجوانان محبوبیت بیشتری دارند. آنها با قرار دادن بریس ها روی دندان ها و اتصال آنها با سیم کار می کنند. سیم با استفاده از بند های الاستیک به براکت ها بسته می شود که در رنگ های آرایه ای برای انتخاب وجود دارد. برای جابجایی دندان ها، متخصص ارتودنسی هر 4 تا 8 هفته یکبار تنظیمات سیم را در قرار ملاقات شما انجام می دهد.

بریس های سرامیکی

بریس های سرامیکی بریس هایی هستند که از مواد شفاف و رنگ دندان ساخته شده اند. آنها مانند بریس های فلزی کار می کنند، اما محتاط تر و کمتر قابل مشاهده هستند. براکت‌های سرامیکی در میان بیمارانی که فکر نمی‌کنند بریس‌های اینویزیلاین یا لینگوال برایشان مناسب است، اما همچنان می‌خواهند دندان‌های خود را به روشی محتاطانه و مقرون به صرفه صاف کنند، محبوب‌تر هستند. این بیماران معمولاً نوجوانان و بزرگسالانی هستند که از نظر زیبایی محور هستند.

در مقایسه با بریس های فلزی، بریس های سرامیکی کمتر به چشم می آیند و جایگزین مقرون به صرفه ای برای بریس های فلزی هستند. البته باید بدانید که این بریس‌ها نیز کمی بزرگ‌تر از بریس‌های فلزی هستند و بسته به عادت‌های غذایی و مسواک زدن می‌توانند لکه‌دار شوند. آنها برای همه مناسب نیستند، اما ما معتقدیم که آنها ابزار ارزشمندی در کیف ابزار ارتودنسی ما هستند.

بریس خود بستن

بریس های خود بستن مانند بریس های فلزی و سرامیکی عمل می کنند و در مواد فلزی یا شفاف/سرامیکی موجود هستند. آنها نیز برای حرکت دادن دندان ها به بریس و سیم متکی هستند. تفاوت بین بریس های خود بستن در مقایسه با بریس های فلزی یا سرامیکی در این است که بریس های خود بستن از درها یا گیره ها برای نگه داشتن سیم در جای خود استفاده می کنند نه از بست های لاستیکی الاستیک.

ما دریافته‌ایم که بریس‌های خود بستن به دلیل تنظیم آسان آن‌ها، زمان‌های قرار ملاقات را نسبتاً کوتاه‌تر می‌کنند. بنابراین آنها انتخاب خوبی برای موارد زیر هستند:

 

بیمارانی که حساسیت بیشتری نسبت به ناراحتی دارند

بیمارانی که نمی توانند برای مدت طولانی بی حرکت روی صندلی دندانپزشکی بنشینند

بیماران با تاخیر رشد و نیاز به ارتودنسی.

بریس های زبانی

 

بریس های لینگوال پشت دندان، تخصصی ترین و کم رایج ترین سیستم ارتودنسی موجود در بازار هستند. این به این دلیل است که آنها به مجموعه متفاوتی از مهارت‌های ارتودنسی نیاز دارند که تعداد کمی از متخصصان ارتودنسی برای تقویت آن وقت صرف می‌کنند. بریس های لینگوال پشت دندان در طول آموزش ارتودنسی آموزش داده نمی شوند و بنابراین این بر عهده متخصص ارتودنسی است که یاد بگیرد که با آنها مهارت پیدا کند.

 

ما بر این باوریم که بریس های لینگوال پشت دندان باید به عنوان یک گزینه برای همه بیماران واجد شرایط ارائه شوند، زیرا آنها مزایایی را ارائه می دهند که هیچ نوع بریس دیگری ارائه نمی دهد. این موارد شامل نامرئی کامل، سفارشی سازی کامل برای دندان های خاص شما، و همچنین کارایی و تطبیق پذیری بهتر در بیماران منتخب است.

 

بریس های لینگوال پشت دندان مخصوصاً برای بزرگسالانی که براکت های قابل توجهی نمی خواهند، اما نیازهای پیچیده ارتودنسی نیز دارند، مناسب است. ما همچنین شاهد افزایش محبوبیت بریس های پشت دندانی در بین نوجوانان آگاه از زیبایی بوده ایم.

 

در حالی که بریس های لینگوال مزایای زیادی دارند، نکاتی وجود دارد که باید قبل از انجام جهش بدانید! از آنجایی که بریس های لینگوال در پشت دندان ها قرار دارند، برخی از بیماران تغییرات جزئی در گفتار خود (لب ها شایع است) و سوزش در زبان خود را تجربه می کنند. این علائم معمولاً مدت کوتاهی پس از اعمال بریس ها ظاهر می شوند و معمولاً چند هفته بعد از بین می روند زیرا دهان شما به وسایل جدید عادت می کند.

 

لوازم کاربردی ارتودنسی اقساطی در کرج

 

از دستگاه های کاربردی می توان برای درمان مشکلات مربوط به موقعیت فک بالا و پایین و دندان ها استفاده کرد.

بیشتر مردم نیاز دارند همیشه آنها را بپوشند. پیروی از دستورالعمل های ارتودنتیست خود در مورد نحوه و زمان استفاده از دستگاه بسیار مهم است. اگر به درستی پوشیده نشود، درمان موثر نخواهد بود.

ممکن است لازم باشد دستگاه کاربردی خود را برای تمیز کردن و هنگام غذا خوردن بردارید.

 

هدگیر

 

هدگیر برای اصلاح موقعیت دندان های عقب یا نگه داشتن آنها در موقعیت زمانی که دندان های جلو در حال درمان هستند استفاده می شود.

اکثر مردم فقط باید در عصر و شب از روسری استفاده کنند. هنگام پوشیدن روسری قادر به خوردن یا نوشیدن نخواهید بود.

سایر درمان های ارتودنسی

انواع دیگری از بریس‌ها به‌صورت خصوصی در دسترس هستند، مانند ترازکننده‌ها یا بریس‌های نامرئی یا لینگوال که روی پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند.

 

نگهدارنده ها

 

در پایان دوره درمان ارتودنسی از ریتینرها استفاده می شود. آنها دندان های صاف شده را در جای خود نگه می دارند در حالی که لثه و استخوان اطراف با موقعیت جدید خود سازگار می شوند. نگهدارنده ها می توانند جدا شونده یا ثابت باشند.

اگر استفاده از نگهدارنده خود را متوقف کنید، به احتمال زیاد دندان حرکت می کند. تغییر در موقعیت دندان های شما می تواند در طول زندگی ادامه یابد و طبیعی است.

تنها راه برای داشتن دندان های صاف دائمی استفاده از نگهدارنده طبق توصیه است.

 

از بین بردن دندان

در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یکی از دندان های خود را برای اصلاح موقعیت و ظاهر دندان های مجاور خارج کنید.

 

مزایای ارتودنسی اقساطی در عظیمیه کرج  چیست؟

 

ارتودنسی مهم است زیرا نامرتب بودن دندان ها یا قرارگیری نامناسب آن می تواند منجر به افزایش خطر پوسیدگی دندان و التهاب لثه شود. بایت نامناسب می‌تواند آموزش دندان‌ها را سخت‌تر یا نخ دندان کشیدن را دردناک‌تر کند، که منجر به بهداشت نامناسب دهان در آن مناطق خاص می‌شود که می‌تواند بر سلامت دهان شما تأثیر بگذارد.

·        فاصله بین دندان ها را ببندید

·        اطمینان حاصل کنید که دندان ها و فک شما به درستی در یک راستا قرار دارند

·        دندان های کج را صاف کنید

·        بهبود عملکرد دهان (مانند خوردن یا گفتار)

·        نیش های نامناسب را اصلاح کنید

 

چگونه متوجه شوید که به ارتودنسی نیاز دارید؟

 

دندانپزشکان می توانند با بررسی تاریخچه دندانپزشکی، گرفتن مدل گچی از دندان ها یا عکس برداری با اشعه ایکس از دندان ها، متوجه شوند که آیا بیمار به کار ارتودنسی نیاز دارد یا خیر. اگر دندانپزشک کار ارتودنسی را توصیه کند، شما را به یک متخصص ارتودنسی توصیه می کند که بتواند یک برنامه درمانی را به شما ارائه دهد که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

 

هزینه ارتودنسی اقساطی در کرج

هزینه درمان ارتودنسی بسته به پیچیدگی درمان و نوع بریس های شما می تواند متفاوت باشد برای مشاوره تخصصی با متخصصان ما در کلینیک اسمایل آرک در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

هزینه درمان ارتودنسی چقدر می‌باشد؟

هزینه هر درمان بستگی به نیاز بیمار، زمان و مدت درمان مورد نیاز دارد. شما می‌ توانید به صورت قسط بندی شده نیز هزینه را پراخت نمایید.

ارتودنسی چه مزایایی دارد؟

هنگامی که دندان‌های شما در تراز مناسب قرار دارند، تمیز کردن آنها بسیار آسان تر است، صاف کردن دندان‌ها می‌ تواند عملکرد جویدن و گفتار را بهبود بخشد، یک نیش همسو می‌ تواند خطر پوسیدگی، بیماری لثه و سایر مشکلات سلامت دهان را کاهش دهد.

چه لوازمی در درمان ارتودنسی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

بریس‌های شفاف (سرامیکی)، ترازهای شفاف، بریس های متحرک و ثابت، کش‌های دندانی برای تراز بندی دندان‌ها

4.9/5 - (19 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   میانگین زمان درمان می‌ تواند بین 12 تا 18 ماه باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای دریافت وقت مشاوره با شماره های ۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ – ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ – ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶ تماس حاصل فرمایید.

 1. سلام
  بعد از پایان دوره ارتودنسی امکان بازگشت فک و دندان به حالت قبل وجود دارد؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت رعایت نکات گفته شده و استفاده از قالب مخصوص احتمال وقوع این اتفاق بسیار کم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ونیر کامپوزیت یا لمینیت سرامیکی؟

هر دو درمان برای بهبود لبخند شماست. هر کدام مزایا و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند.مزیت لمینیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت در ثبات رنگ آن است. ونیر کامپوزیت ، بسته به میزان مصرف مواد رنگی توسط بیمار هر سال احتیاج به پالیش دارد تا رنگ آن مجددا به حالت اول برگردد اما لمینیت سرامیکی ثبات رنگ عالی داشته و به مرور زمان رنگ نمی گیرد. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی هزینه کمتر آن نسبت به لمینیت و یک جلسه ای بودن درمان است. لمینیت سرامیکی یک درمان دو جلسه ای است.

اطلاعات بیشتر

ترمیم همرنگ ( کامپوزیت ) یا ترمیم غیر همرنگ ( آمالگام )؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اکثر بیماران به دلیل زیبایی بیشتر، طرفدار ترمیم های همرنگ ( کامپوزیتی ) هستند. در مورد اینکه کدامیک بهتر هستند باید گفت که هیچ کدام بر دیگری ارجحیت نداشته و بسته به محل پوسیدگی، محل دندان در قوس فکی، میزان وسعت پوسیدگی، میزان نسج باقیمانده دندان پس از برداشت پوسیدگی، امکان ایزولاسیون دندان جهت ترمیم و… نوع ماده ترمیمی انتخاب می شود. پس بهتر است به جای اصرار به نوع خاصی از ماده ترمیمی ، انتخاب نوع ماده را به دندانپزشک خود بسپارید و مطمن باشید که با توجه به شرایط دندان ، مناسب ترین ماده ترمیمی انتخاب می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image][vc_column_text]ملاحضات

اطلاعات بیشتر

انواع نگه دارنده های ارتودنسی کدام است؟ و دلایل استفاده از آنها چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]پس از اینکه روابط دندانی و فکی ایده آل و لبخندی زیبا برقرار شد، برای اینکه دندان ها به همان وضعیت نامرتبی قبل از شروع درمان بازگشت نکنند ، نیاز است از نگه دارنده های ارتودنسی استفاده شود. این نگه دارنده ها در واقع باعث ثبات نتایج درمان می شوند. لذا نگه دارنده ها از مهم ترین مراحل درمان هستند و بیمار باید از آنها طبق دستور پزشک خود به طور دقیق استفاده نماید. در غیر این صورت نامرتبی دندان ها باز می گردد و برای اصلاح دوباره آن ، درمان مجدد ارتودنسی لازم می گردد. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نگه دارنده ها به

اطلاعات بیشتر

انواع درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی به دو نوع کلی متحرک و ثابت تقسیم می شود که هر یک دارای زیر مجموعه های بیشتری نیز هستند. مثلا درمان ثابت به انواع شفاف و ارتودنسی لینگوال و معمول فلزی تقسیم می شود. درمان ارتودنسی متحرک غالبا در سنین کودکی تا ۱۲ سالگی برای اصلاح مشکلات فکی و کمبود فضای دندانی ناحیه ای استفاده می شود. درمان ارتودنسی ثابت معمولا از سن ۱۲-۱۳ سالگی به بعد برای اصلاح موقعیت دندان ها و مرتب کردن کامل آنها به منظور برقراری طح لبخندی ایده آل انجام می شود. در بسیاری موارد بعد از درمان ارتودنسی متحرک، نیاز به

اطلاعات بیشتر